Ana Sayfa ADS 15 Aralık 2016 282 Görüntüleme

Diyarbakır’dan Çanakkale’ye Ucuz Uçak Biletleri

Diyarbakır şehrinde gezebileceğiniz yerler
Türkiye’nin doğusunda bulunan diyarbakır şehrimizde gezebiliceğiz tarihi ve birbirinden güzel yerleri şöyle sıralayabiliriz;İlk olarak diyarbakırın son günlerde en popüler mekanlarından biri olan sülüklü han balıkçılarbaşı’nda eski yoğurt pazarı’na girdikten sonra sağdaki ilk sokakta demircileri geçtikten sonra bulunan bir handır. 1683 yılında mahmut çelebi ve kız kardeşi atike hatun tarafından yaptırılmıştır.2010 yılında belediye tarafından restore edilip ziyaretçilerin hizmetine sunulmuştur.Han içerisinde eski bir kuyu bulunuyor.Bir dönem hekimler tarafından burada bulunan kuyudan sülük çıkarıldığı bilinmektedir.Şifa amaçlı toplanan sülüklerden dolayı ismine sülüklü han ismi verilmiştir.Üst katlarında insanlar için alt katlarında ise hayvanlar için konaklama yeri bulunmaktadır.2010 yılında erkan oğur ve ismail hakkı konserlerine ev sahipliği yapmıştır.Şuan halka açık turistik bir gezi mekanı ve kafeye ev sahipliği yapmıştır. http://www.borajetucak.com/ sitesi üzerinden Diyarbakır Çanakkale uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

Çanakkale şehrinde gezebileceğiniz yerler
Gelibolu yarımadasında bulunan kabatepe müzesi,bölgenin en çok ziyaret edilen mekanlarından birisidir.Müze kültür bakanlığı tarafından 1987 yılında hizmete açılmıştır. Fakat 1988 yılında orman bakanlığına bağlanmıştır.

Çanakkale şehrinde gezebileceğiniz yerlerden diğeri ise kilitbahir kalesidir.Kilitbahir kalesi 1452 yılında bizans imparatorluğunun yardımıyla Fatih sultan mehmet tarafından kilitbahir köyünden yaptırılmıştır.7 katlı üçgen bir kuleden oluşmaktadır.Daha sonra kanuni sultan süleyman tarafından 1541 yılında restore edilmiş,bu restorasyon esnasında güney kısmı güney kısmı çevreleyen bir sur duvarıyla dış uçta bir kule inşa edilmiştir.

Diğer gezilebilecek yerlerden biri ise Çanakkale deniz müzesidir.Çanakkale deniz müzesi il merkezinde 1915 yılında Deniz ve Kara savaşları’nın anlatımına yönelik bir bilgilendirme kompleksinin bulunmaması nedeniyle bu ihtiyacı karşılamaya yönelik çalışmalar sonucunda 18 mart 1915 deniz zaferi gününde açılmıştır.Ziyaretçilerin bu mekanda oturup dinlenme imkanı vardır. Borajet, Atlasjet, SunExpress, AnadoluJet, Pegasus gibi uçak firmaları arasından dilediğiniz firmanın seferini seçerek sizlerde Diyarbakır Çanakkale güzergahında en ucuz fiyatlarla yolculuk yapabilirsiniz.