Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
yıldırım belediyesi
osmangazi belediyesi

14 Mayıs’ta Hangi Parti Kaç Oy Aldı? Hangi Parti Kaç Milletvekili Çıkardı?

14 Mayıs’ta Hangi Parti Kaç Oy Aldı? Hangi Parti Kaç Milletvekili Çıkardı?

Seçimler artık tamamlandı. Artık merak edilen tek konu hangi parti kaç milletvekili çıkardı? Hangi parti kaç oy aldı… Bu konuyu detaylı inceledik, tüm partilerin aldığı oyları, milletvekili sayılarını ve detayları ile haberimizin devamında…

14 mayıs seçimlerinde hangi parti kaç oy aldı
14 mayıs seçimlerinde hangi parti kaç oy aldı

14 Mayıs 28. Dönem Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri sona erdi. Seçim ile ilgili birçok doğru yanlış bilgi paylaşıldı. Birçok sandığa itiraz edildi. Seçimde hangi parti kaç oy aldı? Hangi parti kaç milletvekili çıkardı? AK Parti kaç milletvekili çıkardı? CHP kaç milletvekili çıkardı? MHP kaç milletvekili çıkardı? İYİ Parti kaç milletvekili çıkardı? Yeşil Sol Parti kaç milletvekili çıkardı? Türkiye İşçi Partisi TİP kaç milletvekili çıkardı? Zafer Partisi kaç milletvekili çıkardı? Memleket Partisi kaç milletvekili çıkardı? En çok merak edilen sorular bunlar… İşte tüm detaylar haberimizin devamında…

Kesin Seçim Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

YSK tarafından açıklanan bilgilere göre 14 Mayıs da yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçimi tamamlandı. YSK sayımları bitirdi fakat şuanda itirazlar yapılıyor, yapılan itirazlar ile ilgili kararlar incelendikten sonra YSK kesin karara bağlanma tarihinin ise 18 Mayıs olduğunu bildirdi ama net karar 19 Mayıs tarihinde açıklanacak. Ama değişecek bir kaç küçük değişiklik olabilir. Şuanda açıklanan oylara göre hangi parti kaç oy alıyor, kaç milletvekili çıkarıyor, net olmamakla birlikte haberimizin devamında yer alıyor. Net sonuçlar açıklandığı zaman haberimize eklenecektir.

AK Parti Kaç Oy Aldı? Kaç Milletvekili Çıkardı?

14 Mayıs 2023 seçimleri sona erdi ve net olmayan sonuçlara göre AK Parti Milletvekili seçimlerinde 19.346.135 oy aldı. Buna göre de 267 Milletvekili çıkarması bekleniyor. Yapılan itirazlar sonucunda sayı da artış ve düşüş olabilir. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ise Recep Tayyip Erdoğan 27.088.360 oy alarak, ittifak da bulunduğu diğer partilerin tüm oylarını da almış oldu.

YRP Kaç Oy Aldı? Kaç Milletvekili Çıkardı?

14 Mayıs 2023 seçimleri sona erdi ve net olmayan sonuçlara göre Yeniden Refah Partisi Milletvekili seçimlerinde 1.531.465 oy aldı. Buna göre de 5 Milletvekili çıkarması bekleniyor. Yapılan itirazlar sonucunda sayı da artış ve düşüş olabilir.

14 Mayıs 2023 seçimleri sona erdi ve net olmayan sonuçlara göre Büyük Birlik Partisi Milletvekili seçimlerinde 537.684 oy aldıBuna göre de hiç milletvekili çıkaramıyor. Cumhur İttifakında yer alıp milletvekili çıkaramayan tek parti olması bekleniyor. Yapılan itirazlar sonucunda sayı da artış ve düşüş olabilir.

CHP Kaç Oy Aldı? Kaç Milletvekili Çıkardı?

14 Mayıs 2023 seçimleri sona erdi ve net olmayan sonuçlara göre Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili seçimlerinde 13.773.286 oy aldı. Buna göre de 169 Milletvekili çıkarması bekleniyor. Yapılan itirazlar sonucunda sayı da artış ve düşüş olabilir. Ama unutmamak gerekiyor ki bu milletvekili içerisinde Deva, Saadet ve Gelecek Partisi milletvekilleri de yer alıyor. Kemal Kılıçdaroğlu ise Cumhurbaşkanı seçiminde 24.568.196 oy aldı.

İYİ Parti Kaç Oy Aldı? Kaç Milletvekili Çıkardı?

14 Mayıs 2023 seçimleri sona erdi ve net olmayan sonuçlara göre İYİ Parti Milletvekili seçimlerinde 5.269.520 oy aldı. Buna göre de 44 Milletvekili çıkarması bekleniyor. Yapılan itirazlar sonucunda sayı da artış ve düşüş olabilir.

MHP Kaç Oy Aldı? Kaç Milletvekili Çıkardı?

14 Mayıs 2023 seçimleri sona erdi ve net olmayan sonuçlara göre MHP Milletvekili seçimlerinde 5.476.621 oy aldı. Buna göre de 50 Milletvekili çıkarması bekleniyor. Yapılan itirazlar sonucunda sayı da artış ve düşüş olabilir.

Yeşil Sol Parti Kaç Oy Aldı? Kaç Milletvekili Çıkardı?

14 Mayıs 2023 seçimleri sona erdi ve net olmayan sonuçlara göre Yeşil Sol Parti Milletvekili seçimlerinde 4.791.441 oy aldı. Buna göre de 61 Milletvekili çıkarması bekleniyor. Yapılan itirazlar sonucunda sayı da artış ve düşüş olabilir.

Türkiye İşçi Partisi Kaç Oy Aldı? Kaç Milletvekili Çıkardı?

14 Mayıs 2023 seçimleri sona erdi ve net olmayan sonuçlara göre Türkiye İşçi Partisi Milletvekili seçimlerinde 939.340 oy aldı. Buna göre de 4 Milletvekili çıkarması bekleniyor. Yapılan itirazlar sonucunda sayı da artış ve düşüş olabilir.

Zafer Partisi Kaç Oy Aldı? Kaç Milletvekili Çıkardı?

14 Mayıs 2023 seçimleri sona erdi ve net olmayan sonuçlara göre Zafer Partisi Milletvekili seçimlerinde 1.214.200 oy aldı. Buna göre de barajı ittifak olarak geçemedikleri için milletvekili çıkaramıyor. Yapılan itirazlar sonucunda sayı da artış ve düşüş olabilir.

Adalet Partisi Kaç Oy Aldı? Kaç Milletvekili Çıkardı?

14 Mayıs 2023 seçimleri sona erdi ve net olmayan sonuçlara göre Adalet Partisi Milletvekili seçimlerinde 109.788 oy aldı. Buna göre de barajı ittifak olarak geçemedikleri için milletvekili çıkaramıyor. Yapılan itirazlar sonucunda sayı da artış ve düşüş olabilir.

SOL Parti Kaç Oy Aldı? Kaç Milletvekili Çıkardı?

14 Mayıs 2023 seçimleri sona erdi ve net olmayan sonuçlara göre SOL Parti Milletvekili seçimlerinde 77.911 oy aldı. Buna göre de barajı ittifak olarak geçemedikleri için milletvekili çıkaramıyor. Yapılan itirazlar sonucunda sayı da artış ve düşüş olabilir.

TKP Parti Kaç Oy Aldı? Kaç Milletvekili Çıkardı?

14 Mayıs 2023 seçimleri sona erdi ve net olmayan sonuçlara göre TKP Milletvekili seçimlerinde 63.329 oy aldı. Buna göre de barajı ittifak olarak geçemedikleri için milletvekili çıkaramıyor. Yapılan itirazlar sonucunda sayı da artış ve düşüş olabilir.

THK Parti Kaç Oy Aldı? Kaç Milletvekili Çıkardı?

14 Mayıs 2023 seçimleri sona erdi ve net olmayan sonuçlara göre THK Milletvekili seçimlerinde 18.035 oy aldı. Buna göre de barajı ittifak olarak geçemedikleri için milletvekili çıkaramıyor. Yapılan itirazlar sonucunda sayı da artış ve düşüş olabilir.

Memleket Partisi Kaç Oy Aldı? Kaç Milletvekili Çıkardı?

14 Mayıs 2023 seçimleri sona erdi ve net olmayan sonuçlara göre Memleket Partisi Milletvekili seçimlerinde 502.168 oy aldı. Buna göre de barajı geçemediği için milletvekili çıkaramıyor. Yapılan itirazlar sonucunda sayı da artış ve düşüş olabilir. Muharrem İnce Cumhurbaşkanlığı seçimleri için oldukça çalıştı fakat Milletvekili seçimlerinde umduğu oyu bulamadı.

GENÇ Parti Kaç Oy Aldı? Kaç Milletvekili Çıkardı?

14 Mayıs 2023 seçimleri sona erdi ve net olmayan sonuçlara göre GENÇ Parti Milletvekili seçimlerinde 112.718 oy aldı. Buna göre de barajı geçemediği için milletvekili çıkaramıyor. Yapılan itirazlar sonucunda sayı da artış ve düşüş olabilir.

ANAP Kaç Oy Aldı? Kaç Milletvekili Çıkardı?

14 Mayıs 2023 seçimleri sona erdi ve net olmayan sonuçlara göre ANAP Milletvekili seçimlerinde 65.747 oy aldı. Buna göre de barajı geçemediği için milletvekili çıkaramıyor. Yapılan itirazlar sonucunda sayı da artış ve düşüş olabilir.

Vatan Partisi Kaç Oy Aldı? Kaç Milletvekili Çıkardı?

14 Mayıs 2023 seçimleri sona erdi ve net olmayan sonuçlara göre Vatan Partisi Milletvekili seçimlerinde 54.789 oy aldı. Buna göre de barajı geçemediği için milletvekili çıkaramıyor. Yapılan itirazlar sonucunda sayı da artış ve düşüş olabilir.

Millet Partisi Kaç Oy Aldı? Kaç Milletvekili Çıkardı?

14 Mayıs 2023 seçimleri sona erdi ve net olmayan sonuçlara göre Millet Partisi Milletvekili seçimlerinde 52.339 oy aldı. Buna göre de barajı geçemediği için milletvekili çıkaramıyor. Yapılan itirazlar sonucunda sayı da artış ve düşüş olabilir.

HAK-PAR Kaç Oy Aldı? Kaç Milletvekili Çıkardı?

14 Mayıs 2023 seçimleri sona erdi ve net olmayan sonuçlara göre HAK-PAR Milletvekili seçimlerinde 42.493 oy aldı. Buna göre de barajı geçemediği için milletvekili çıkaramıyor. Yapılan itirazlar sonucunda sayı da artış ve düşüş olabilir. HAK PAR 87 seçim bölgesinde 600 aday göstermiştir.

ABP Kaç Oy Aldı? Kaç Milletvekili Çıkardı?

14 Mayıs 2023 seçimleri sona erdi ve net olmayan sonuçlara göre ABP Milletvekili seçimlerinde 41.642 oy aldı. Buna göre de barajı geçemediği için milletvekili çıkaramıyor. Yapılan itirazlar sonucunda sayı da artış ve düşüş olabilir.

HKP Kaç Oy Aldı? Kaç Milletvekili Çıkardı?

14 Mayıs 2023 seçimleri sona erdi ve net olmayan sonuçlara göre HKP Milletvekili seçimlerinde 32.138 oy aldı. Buna göre de barajı geçemediği için milletvekili çıkaramıyor. Yapılan itirazlar sonucunda sayı da artış ve düşüş olabilir.

GBP Kaç Oy Aldı? Kaç Milletvekili Çıkardı?

14 Mayıs 2023 seçimleri sona erdi ve net olmayan sonuçlara göre GBP Milletvekili seçimlerinde 30.019 oy aldı. Buna göre de barajı geçemediği için milletvekili çıkaramıyor. Yapılan itirazlar sonucunda sayı da artış ve düşüş olabilir.

MYP Kaç Oy Aldı? Kaç Milletvekili Çıkardı?

14 Mayıs 2023 seçimleri sona erdi ve net olmayan sonuçlara göre MYP Milletvekili seçimlerinde 17.717 oy aldı. Buna göre de barajı geçemediği için milletvekili çıkaramıyor. Yapılan itirazlar sonucunda sayı da artış ve düşüş olabilir.

Yenilik Partisi Kaç Oy Aldı? Kaç Milletvekili Çıkardı?

Yenilik Partisi 14 Mayıs 2023 tarihinde ki seçime katılmaya hak kazanmıştır. 14 Mayıs 2023 seçimleri sona erdi ve net olmayan sonuçlara göre YP Milletvekili seçimlerinde 11.824 oy aldı. Buna göre de barajı geçemediği için milletvekili çıkaramıyor. Yapılan itirazlar sonucunda sayı da artış ve düşüş olabilir.

Seçime Girme Yeterliliğini Taşıyan Partiler

Seçime girme yeterliliğine sahip partilerin listesi şu şekilde:

1- Adalet ve Birlik Partisi
2- Adalet Partisi
3- Adalet ve Kalkınma Partisi
4- Anavatan Partisi
5- Bağımsız Türkiye Partisi
6- Büyük Birlik Partisi
7- Büyük Türkiye Partisi
8- Cumhuriyet Halk Partisi
9- Demokrasi ve Atılım Partisi
10- Demokratik Sol Parti
11- Demokrat Parti
12- Emek Partisi
13- Gelecek Partisi
14- Genç Parti
15- Güç Birliği Partisi
16- Hak ve Özgürlükler Partisi
17- Halkın Kurtuluş Partisi
18- Halkların Demokratik Partisi
19- Hür Dava Partisi
20- İyi Parti
21- Memleket Partisi
22- Millet Partisi
23- Milliyetçi Hareket Partisi
24- Milli Yol Partisi
25- Saadet Partisi
26- Sol Parti
27- Türkiye Değişim Partisi
28- Türkiye İşçi Partisi
29- Türkiye Komünist Hareketi
30- Türkiye Komünist Partisi
31- Vatan Partisi
32- Yeniden Refah Partisi
33- Yenilik Partisi
34- Yeni Türkiye Partisi
35- Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi
36- Zafer Partisimobil casino siteleri malatya araç kiralama istanbul erotik shop restbetgiris.co betpastakip.com restbet.com betpas.com restbettakip.com