Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

42 Yaşındaki Derya Ezber, Üsküdar Üniversitesinde 3 Programı Başarıyla Bitirerek Çocukluk Hayalini Gerçekleştirdi

42 yaşında Üsküdar Üniversitesi’nde 3 program bitiren Derya Ezber’in çocukluk hayalini gerçekleştirmesi nasıl mümkün oldu? Hangi programları başarıyla tamamlayarak mezun oldu? Üsküdar Üniversitesi’nin sunduğu fırsatlarla nasıl özgüvenini kazandı? Gelecekteki hedefleri neler? Detaylar haberimizde!

42 Yaşındaki Derya Ezber, Üsküdar Üniversitesinde 3 Programı Başarıyla Bitirerek Çocukluk Hayalini Gerçekleştirdi

Erken yaşta evlilik ve sağlık sorunları nedeniyle eğitim hayatını yarıda bırakmak zorunda kalan Derya Ezber, 42 yaşında çocukluk hayalini gerçekleştirmek için Üsküdar Üniversitesine başvurdu. Üsküdar Üniversitesinin sunduğu fırsatlarla Ezber, Otopsi Yardımcılığı, Elektronörofizyoloji ile Acil Durum ve Afet Yönetimi programlarını başarıyla tamamladı.

Daha önce çocukluk hayalini süsleyen programları hayata geçiremeyen Derya Ezber, 35 yaşından sonra Üsküdar Üniversitesine başvurarak hayallerini gerçekleştirmeye karar verdi. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu‘nda Acil Durum ve Afet Yönetimi ile başlayan eğitim serüveni, Otopsi Yardımcılığı ve Elektronörofizyoloji programlarıyla devam etti. Bu yıl 3. programını da başarıyla bitiren Ezber, bir yandan da başka bir üniversitede açıktan Laborant ve Veteriner Teknikerlik programını da okumaktadır.

“Benim için önemli olan bir işe girmek değil bir şeyleri başarmaktı”

Üsküdar Üniversitesi, Derya Ezber gibi hayallerini gerçekleştirmek isteyenlere önemli bir destek sağlamaktadır. Ezber, “Üniversiteye başladığımda bütün öğrenciler benim çocuğumun yaşındaydı. Uyum sağlayamayacağımı düşünüyordum. Ancak hem hocalarım hem de üniversite ortamı beni öyle sarıp sarmaladı ki kısa sürede buraya alıştım. Eğer üniversiteye ısınamasaydım okulu bırakacaktım. İyi ki öyle olmamış şu an çok farklı bir noktadayım. Özgüven ve sosyalleşme ardından başarıyı getirdi. Hayal ettiğim bütün bölümleri sırasıyla okudum. Çok güzel bir duygu. Bunu herkesin yaşamasını isterim” dedi.

“Yaptığım şaka gerçek oldu”

Eşi Elvan Ezber ise Derya ile gurur duyduğunu belirterek, “Bir gün ‘Ben de üniversiteli olmak istiyorum’ dedi. Ben de şakayla ‘sakın beni sollama’ dedim güldük. Sınava hazırlanma sürecinde ona destek verdim. Birlikte ders çalıştık. Sınavı kazandıktan sonra ise gerisini kendi halletti. Çok çalıştı, çok emek verdi ve bu sonucu hak etti. Gideceği en üst noktaya kadar onun yanında olacağım” dedi.

Üsküdar Üniversitesi‘nin Tercih Günleri’nde Kurucu Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve Rektör Prof. Dr. Nazife Güngör ile bir araya gelen Derya, başarılarından dolayı tebrikler aldı ve geleceğe yönelik tavsiyeler aldı. Şimdi, Derya Ezber yüksek lisans ve akademik kariyer yapmak için yeni hedeflerine doğru ilerliyor.