Ana Sayfa ADS Ameliyattan Sonra İyileşme Süreci

Ameliyattan Sonra İyileşme Süreci

1007
0
Paylaş

Bir çok sebepten dolayı çoğu hastalık için doktorlar tarafından hastanın cerrahi müdahale yapılma işlemi seçilmektedir. Ameliyat edilme aşaması ne kadar kısa sürede geçse de ameliyattan sonra evde dinlenme ve iyileşme süreci bir hayli zor bir süreçtir. Bu süreçte hastanın rahat edebilmesi için çoğu kişinin tercih ettiği hasta yatağı çeşitleri bir çok model içermektedir.

Hasta yakınları tarafından en fazla tercih edilen yatak çeşitleri motorlu yataklar olurken, bu yatakların hasta tarafından ve hasta yakınları tarafından kumandalar ile hareket ettirilmeleri hastanın eve gelmesi ile hareket kabiliyetini kendisi kullanan bir hastayı ortaya çıkartmaya sebep olur. Hastasının çok hızlı iyileşmesini isteyen hasta yakınları tarafından tercih edilen motorlu yatakların bazılarında tek motor, bazılarında iki motor, bazılarında üç motor ve bazılarında ise dört motor bulunmaktadır.

Ameliyat sonrasında iyileşme göstermesi gereken hastanın uzun süreçlerden geçmeyeceği bilindiğinden dolayı hasta yatağı kiralama yöntemi ile hasta yataklarına sahip olmak daha iyidir. Çünkü hasta iyileştikten sonra hasta yatağının ev içinde kullanım gerektiren bir sebebi kalmamış olur.

Hastanın ameliyattan sonra hızlı bir şekilde iyileşmesini gerçekleştirebilmek için hastanın rahat bir solunum yapması gereklidir. Fakat yün yataklarda veya pamuk tipi yaylı yataklarda hasta karyolası üzerinde rahat etmek çok da mümkün olmadığından karyola üzerinde havalı yatak kullanımı hasta için daha iyi bir iyileşme sağlamaktadır.

Paylaş