Ana Sayfa ADS BİR YAŞ DOĞUM GÜNÜ ORGANİZASYONU

BİR YAŞ DOĞUM GÜNÜ ORGANİZASYONU

1320
0
Paylaş

Doğum günü organizasyonu hemen her yaş için önemlidir. Ancak bir yaş doğum günü için yani ilk doğum günü her zaman daha özel olmalıdır. Hem aile için hem de aileye yeni katılmış olan bebek için ilk yaşına girerken hoş doğum günü organizasyonları yapılmaktadır. Doğum günü sahibi çok farkında olmasa bile yani bebek olduğundan dolayı doğum günü olduğunun bilincinde olmasa bile, çekilen fotoğraflar sayesinde ileriki yaşlarında bu hatırayı hoş bir anı olarak saklayacaktır.

Bir yaş için yapılan doğum günlerinde girişe doğum günü olan bebeğin hoş bir fotoğrafı büyültülerek çerçeve yapılabilir. Hatta bu fotoğrafın altına günün anlam ve önemine dair küçük bir yazı hoş geldiniz yazısı konulabilir. Bu tip doğum günlerinde anne baba ve bebek için özel aksesuarlar yapılmakta olup, bu aksesuarlar sayesinde ailenin arasında güzel bir uyum sağlanmaktadır. Bu partilerde bazen bebeğin cinsiyetine göre tatlı ve şirin çizgi film karakterlerinin objeleri yer almaktadır. Bu karakterlerin resimlerinin bulunduğu objeler hatta araç gereçler partiye renk katmaktadır.

Bir yaşın doğum günü genellikle çocuklara hitap eden cinsten olmalıdır. Organizasyon daha da büyültülerek bir palyaço hatta sihirbazın gösteri yapması da sağlanabilir. Bu hem eğlence uyandırıcı hem de partinin daha hoş hatırlanmasını sağlayacaktır. Bu tavsiyeler sayesinde aileye yeni katılan miniğin aileye girişinin yıldönümü coşkulu bir şekilde kutlanabilir.

DOĞUM GÜNÜ AKSESUARLARI

Doğum günlerinde en çok kullanılan malzeme pek tabi değişik şekil ve renklerdeki mumlardır. Bu mumlar rakam şeklinde olabileceği gibi yazılı da olabilmektedir. Mumların yanında ayrıca değişik renklerdeki balonlar hatta bu balonların uçabilen şeklindeki olanları doğum günü parti aksesuarlarındandır.

Doğum günlerinde pek tabi pasta kesileceği için ve bu pastanın gelen konuklara ikramı yapılacağı için tabak bardak gibi malzemeler kullanılmaktadır. Bu malzemeler çeşitli ve farklı renklerde üzerinde desen çizgi film karakteri bulunan malzemeler olabilir. Doğum günlerinde yine pasta kesilirken kullanılan el fişekleri de çok hoş görüntüler yaratmaktadır. Bu fişekleri parti malzemesi satan yerlerde bulmak mümkündür. Bu fişeklerin fiyatları uygun düzeyde olduğu gibi diğer bir avantajı da tehlike yaratmıyor olmasıdır. Gerektiğinde çim üzerine saplanarak gerektiğinde pasta üzerinde kullanılarak çok hoş bir görüntü vermektedir.

Doğum gününde üzerinde mutlu yıllar gibi yazılar bulunan çubuklu kâğıtlar da kullanılmaktadır. Bu yazıların bazılar esprili bazıları da hoş sözcükler ile yazılıdır. Bunların kullanılması da partiye hava katmaktadır. Doğum günlerinde kullanılan dikdörtgen şeklindeki çerçeveler fotoğraf çekilirken kullanılmaktadır. Bu çerçevelerin kenarlarına istenilen yazılar yazılmakta kişiye özel olarak da yapılmaktadır. Yine doğum gününün yapılacağı mekânda kullanılan süsler de bulunmaktadır. Bu süsler ile mekan doğum gününe özel olarak hazırlanabilir ve doğum günü sürprizi yapılacak olan kişiye hoş bir görüntü yaratılabilir.

 

Kaynak : www.partibahcesi.net/blog

 

Paylaş