Ana Sayfa ADS Havalı Yağ Pompası Modellerinde Bol Alternatif Odaksan’da

Havalı Yağ Pompası Modellerinde Bol Alternatif Odaksan’da

1243
0
Paylaş

Pompaların kullanım alanları, tarımsal alanlar, endüstriyel, deniz ve inşaat endüstrisi, sivil ve çevre dalları gibi özel gereksinimleri karşılamak üzere geniş bir yelpazeye sahiptir. Ekonomik açıdan da tercih konusu olan havalı yağ pompaları Kullanılan teknolojiler ve malzeme kalitesi standartlara uygun olarak imal edildiğinde her ortamda çalışabilir.

Havalı Yağ Pompası Çalışma Esasları

Pompa mahfazasının içinde, iki tırnaklı rotor, birbirlerine zıt yönde dönerken havayı alırlar. Hava rotorlar tarafından sıkıştırılır, daha sonra susturucu ile atmosfere boşaltılır. Pompa odası kurudur ve rotorlar veya silindir duvarı arasında temas yoktur. Yağlanan bir döner kanatlı pompa, pompa silindirindeki bir rotora tutturulmuş bir dizi kayan kanatlara sahiptir. Rotor dönerken, santrifüj kuvveti kanatların pompa odasına enjekte edilen yağ ile silindir duvarı üzerinde bir sızdırmazlık oluşturması için dışa doğru kaymasına neden olur. Hava pompa girişine çekilir, daha sonra sıkıştırılır ve egzoz kutusuna boşaltılır. Sızdırmazlık yağı süzülür ve egzozdan yağlama yağının % 99.9’unu ortadan kaldıran yağ filtreleri vasıtasıyla pompa içinde tekrar dolaştırılır.

Odaksan Havalı Yağ Pompaları Genel Özellikleri

Odaksan havalı yağ pompası en son teknoloji ürünüdür. Pek çok yenilikçi bakım tasarrufu özellikleri ile kesintisiz çalışır ve paradan tasarruf yaratır. Ne olursa olsun eğer yağ pompalama cihazı gerekiyor ise Odaksan’da düşük, orta ya da yüksek kapasiteli uygulamalar için bir kalite çözümü var.

  • Korozyona karşı korumalı tasarım uzun ömür için temel bileşenleri sıvı bir tuzu nitrürleme, nikel kaplama, paslanmaz çelik, alüminyum ve krom kullanılıyor.
  • Hava motoru düzeneği oldukça sade bir tasarıma sahip, bu da çok az hareket eden parça, daha az kesinti ve düşük bakım maliyeti anlamına geliyor.
  • Yer değiştirme çubukları sayesinde özel bir üretim işlemi için en az aşınma meydana geliyor.
  • Büyük hava taşıma işlemi buzlanma olmadan sürekli pompa çalışması için basınçlı hava beslemesinin verimli kullanılmasını sağlıyor.
  • Kalın dökme alüminyum hazne hava motoruna eşsiz dayanıklılık sunuyor.

http://odaksan.com.tr/havali-gres-pompalari/ linkinden de inceleme fırsatı bulabileceğiniz gibi profesyonel yağlama ekipmanları üzerine Türkiye’nin en kapsamlı kuruluşlarının başında Odaksan geliyor. Tüm satın aldığınız  dayanıklı tüketim ürünleri için sınırsız yedek parça güvencesi, kesintisiz ve hızlı servis gibi müşteri memnuniyetini arttıran imkânlar sunuyor.

 

 

 

Paylaş