Ana Sayfa ADS İş Sağlığı Kanunu

İş Sağlığı Kanunu

1361
0
Paylaş

Günümüzde artık sanayileşmenin ve makineleşmenin artmasıyla birlikte şirketlerin ve iş yerlerinin de teknolojiye ve makineleşen sektörlere uyum sağlamaları başlamıştır. Bu uyum sürecindeyse özellikle ağır işçilik gerektiren işlerde çalışan personeller için bazı tedbirlerin de alınması şart hale gelmiştir. Genel olarak artık daha net çizgilerle belirtilen bu şartlar iş sağlığı ve iş güvenliği olarak nitelendirilmektedir.

İş sağlığı, işin gerçekleştirilmesi sırasında teknik olayların gerçekleştirilmesi ve işin doğası gereğiyle gelebilecek zararların önlenmesini amaçlamaktadır. Bunun içinde iş güvenliği devreye girmektedir. Örneğin bir inşaat firmasının çalışanlarına gerekli önlemleri almaları için belirli eğitimleri vermesi ve inşaa işlemi gerçekleştirilirken prosedürde yer alan kasket veya baret gibi koruyucu malzemelerin de temininin gerçekleştirilmesi sağlanmalıdır. Bu şekilde kişilerin iş güvenliği sağlanmış olmaktadır. Dolayısıyla da iş sağlıkları garanti altına alınmaktadır.

Bütün bunların işleyişinin sağlanabilmesi içinse çeşitli firmalar bu konuda danışmanlık hizmetleri sağlamaktadır. Alanında lider firmalardan olan Tardu Osgb, 2006 yılından bu yana gerek yöneticilerle, gerekse çalışanlarıyla 90’lı yıllardan bu yana uzmanlaşmış ve tecrübeli kişilerle hizmet sağlamaktadır.

İşinde uzmanlaşmış olmanın verdiği tecrübeyle profesyonel bir hizmet alabileceğiniz danışmanlık firması aynı zamanda çeşitli eğitimler de vermektedir. İş güvenliği ve iş sağlığı için farklı bir deneyim ve önce insan felsefesiyle devam etmek isteyenlerin tercihi olan firma, işletmenizin büyüklüğüne bakmaksızın sizlerin geleceğinizi garanti altına almaktadır. Yasalarla da uyumlu bir şekilde ilerlemeniz de içeriye olduğu kadar dışarıya da güven arz edecektir.

Paylaş