Ana Sayfa ADS Jakuzi Nasıl Kullanılır?

Jakuzi Nasıl Kullanılır?

250
0
Paylaş

 

Jakuzi Nasıl Kullanılır?

 

Jakuzi, Güvenlik, bakım ve temizlik konusundaki en iyi ipuçlarımızı kullanarak jakuzinizden en iyi şekilde yararlanın. Mükemmel bir jakuziyi seçtiniz, sorunsuz bir şekilde kurdunuz ve şimdi keyfini çıkarma zamanı. Ancak dinlenmenin yanı sıra, düzenli jakuzi bakımına ayak uydurmanız ve bunu yaparken güvende kalmanız gerekir.

 

Jakuzi Nasıl Kullanılır?

 

Jakuzinizi kullanmaya yönelik uzman kılavuzumuz, çalıştırmanın maliyeti, temiz tutmak için kullanmanız gereken kimyasallar ve sızıntıları ve çatlakları önlemeye yönelik en iyi ipuçlarını içeren bilmeniz gereken her şeyi kapsar. Yeni küvetinizi yeni satın aldıysanız ve kurulumuyla ilgili ipuçlarına ihtiyacınız varsa, jakuzinin nasıl kurulacağına ilişkin kılavuzumuza gidin.

 

Bir jakuziyi işletmek ne kadar pahalı?

 

İşletme maliyetleri, jakuzinin türü, boyutu ve ne kadar kullandığınız gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak değişecektir. Bu, ne kadar ödemeyi bekleyebileceğinize dair doğru bir tahmin sunmanın imkansız olduğu anlamına gelir. Kullanacağınız şeyin yalnızca ekstra enerji olmadığını unutmayın; su, bakım ve temizlik ürünlerinin devam eden maliyetleri de vardır. Yine bunların maliyetleri küvete, filtreleme sistemine ve seçtiğiniz ürünlere bağlı olacaktır. Bir jakuziyi doldurmak için gereken su hacmi, özellikle sık sık yeniliyorsanız, su faturanızda fark yaratacaktır.

 

Sıcak küvet çok fazla elektrik harcar mı?

 

Haftada üç kez yaklaşık dört kişinin sığabileceği orta büyüklükte bir küvet kullanıyorsanız, ısıtma maliyetlerinden enerji faturanızda ayda yaklaşık 30-40 sterlinlik bir artış görürsünüz. Ancak bu ihtiyatlı bir tahmindir – jakuzi kötü inşa edilmişse veya enerji fiyat planınız artarsa maliyetler hızla artabilir. Odunla çalışan bir jakuziyi tercih etmek, bu sorunu ortadan kaldıracaktır, çünkü çoğu, bir elektrik güç kaynağı değil, sobadaki odundan tamamen akmaktadır.

 

Jakuzi işletme maliyetlerinizi azaltmanın sekiz yolu

 

 • İyi yalıtılmış bir jakuzi seçin Kötü yalıtılmış bir jakuzi daha az ısı tutacak ve sıcaklığı yüksek tutmak için daha fazla enerji kullanacaktır. Tam köpük ve çok yoğunluklu yalıtım, en popüler türlerden ikisidir.
 • Yalıtılmış bir örtü kullanın Jakuzinin ısısının yaklaşık %60’ı yüzeyden kaçacaktır, bu nedenle örtünüzün iyi yalıtılmış, kuru ve iyi durumda olmasını sağlamak ısıyı korumaya yardımcı olacaktır.
 • Kabini yalıtın Jakuzi uygun yalıtımla gelmediyse, kabuk ve kabin arasına duvar yalıtımı ekleyerek bir DIY işi yapabilirsiniz.
 • Hava valflerini kapatın Daha soğuk hava, hava jet valflerinden içeri sızabilir, bu nedenle kullanmadığınız zaman bunları kapatın.
 • Elektrik tarifenizi kontrol edin Genel olarak daha ucuz bir plan alabilirsiniz. Hangisini kullanarak gaz ve elektrik fiyatlarını karşılaştırın? Switch, bağımsız enerji karşılaştırma web sitemiz.
 • Filtreleri temizleyin Kirli veya tıkanmış bir filtre, küveti temiz kalmak için daha fazla çalışmaya zorlar. Enerji maliyetlerini azaltmak için düzenli filtre bakımı yaptırın.
 • Daha küçük bir küveti tercih edin Isıtmak için daha az suya ve güç sağlamak için daha az özelliğe sahip olacaksınız.
 • Bir muhafaza içinde veya çalılarla çevrili tutun Dış hava sıcaklığı ne kadar yüksek olursa, jakuziniz ısınmak için o kadar az enerji harcar.

 

Bir jakuziyi ısıtmak ne kadar sürer?

 

Kaliteli, orta büyüklükte, sert kabuklu bir jakuzi saatte yaklaşık 3-6°C ısınmalıdır. Daha büyük veya kötü yalıtılmış küvetler daha uzun sürebilir.

 

Şişirilebilir jakuziler daha az yalıtıma ve düşük güçlü motorlara sahiptir, yani ısınmaları daha uzun sürer.

 

Odunla çalışan küvetler oldukça çabuk ısınır (yaklaşık üç saat içinde).

 

Isıtma sürelerini etkileyecek diğer faktörler şunlardır:

 

 • yalıtım kalitesi
 • dışarı sıcaklığı
 • küvetin boyutu
 • şebeke suyunun sıcaklığı
 • motor ne kadar güçlü
 • ısıtma sırasında kapağı açık tutmak
 • jakuziyi en son ne zaman kullandığınızı

 

Kaynak: https://www.atlasjakuzi.com/

Paylaş