Ana Sayfa ADS KEKEMELİK TERAPİSİ – DİL VE KONUŞMA BOZUKLUKLARI

KEKEMELİK TERAPİSİ – DİL VE KONUŞMA BOZUKLUKLARI

1400
0
Paylaş

Kişilerin konuşma seslerini düzgün bir şekilde çıkartamaması, konuşma esnasında akıcılık sağlayamaması gibi durumlar dil ve konuşma bozuklukları olarak adlandırılmaktadır. Bu alanda yapılan terapilere ise dil ve konuşma bozuklukları terapisi denilmektedir. Bu terapiler konuşmanın daha iyi bir şekilde gerçekleşmesine, kişinin daha akışkan konuşmasına imkan sağlayabilecek girişimlerin bütünüdür. Örneğin kekemelik için kekemelik terapisi hizmetleri baskentdilkonusma.com tarafından sunulmaktadır.

Kekemelik günümüzde en yaygın görülen konuşma bozukluklarından bir tanesidir. Kekemelik genelde çocuklukta başlamakta ve tedavi gibi yöntemler kullanılmadığı taktirde yaşam boyunca sürebilmektedir. Çocuklarda kekemeliğin başlangıç yaşı genellikle 2,5 ‘dur. Peki çocuklar için kekemelik terapisi nereden yaptırılır? Yetişkinler için kekemelik tedavisi nereden yaptırılır? Bu tarz konulara yönelik arayış içerisindeyseniz, yakınınız, akrabanız için kekemelik tedavisi yapan bir yer arıyorsanız güvenle baskentdilkonusma.com ‘da yer alan uzmanları tercih edebilirsiniz.

Gecikmiş konuşma nedir? Gecikmiş konuşma nasıl tedavi edilir? Çocuğunuzun konuşması gereken yaşa gelip yeterli düzeyde konuşamaması gecikmiş konuşma olarak adlandırılmaktadır. Bu durumlarda terimler geç öğrenilebilir. Yutma, çiğneme gibi sorunlar meydana gelebilir. Diğer çocuklarla girmiş olduğu ortamlarda uyum sorunları gözlemlenebilir. Bu gibi bir durumla karşı karşıya iseniz eğer başkent dil konuşma merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Bu merkezin işitme koklear implant eğitimi, kekemelik terapisi, öğrenme güçlüğü disleksi gibi hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Paylaş