Ana Sayfa ADS Konya Panik Atak ve Psikolog

Konya Panik Atak ve Psikolog

276
0
Paylaş

Bedenimizin fiziksel olan tarafından daha bağımsız ve henüz tam olarak da çözemediğimiz bir yerinde çalışan psikolojik tarafı günümüzde pek çok sorunu da beraberinde getirmektedir. Bazı durumlarda başka bir hastalığın yan etkisi gibi görülebildiği gibi aynı zaman da kendisi de tehlikeli bir rahatsızlık olarak baş gösterebilmektedir. Panik ataktan muzdarip kişilerin en yaygın belirtileri sürekli ve geçmek bilmeyen kaygılı durumlarıdır. Konya dikkat eksikliği tedavisi veya panik atak psikolog tedavisi almadan üstesinden gelebileceğiniz bir durum değildir.

Özellikle panik atak rahatsızlığından muzdarip kişilerde sık görülen bir durum olan yalnızlık hissiyatı ve korkusu muhakkak ki yanında uzman birinin olmasıyla daha da hafifleyerek seyretmeye müsaittir. Panik atak da birçok hastalıkta olduğu gibi türlere sahiptir. Konya panik atak tedavisi psikologlarına başvurmadan atlatılacak bir durum değildir.

Özellikle kendisini nefes almada güçlük, terleme, baş dönmesi, çarpıntı, bayılacakmış hissi, yutkunmada sorun ve boğulacakmış hissiyatı, nefesi kesilmek, aldığı havanın yetmeyeceğini düşünme kaygısı, kendine yabancılaşma ve soyutlanma, göğüs sıkışması, göğüste ağrı, ölmekten korkmak, vücutta uyuşma ve sürekli bir halde tekrarlanan endişe olarak gösterebilmektedir belirtilerini.

Bu belirtilerden birini ve ya bir kaçını gösterdiğiniz durumlarda bir psikoloğa başvurarak tedavisine yardımcı olmak elzem bir durumdur. Zira tedavi edilmeyen panik atak durumu çok daha tehlikeli psikolojik sorunlara neden olabilmektedir. Panik atak bozukluğu fiziksel bir durumdan çok psikolojik bir rahatsızlıktır bu yüzden tespiti ve tanısı daha incelikli bir haldir. Bu sebeple Panik atak psikolog tedavisi bu hastalığın seyrinde tedavisinde en önemli rollerinden birisini üstlenmektedir.

Bu sayede psikolog yardımıyla panik atak tanısı gerçek bir hale dönüştüğünde hastalığın seyrinde ve tedavisinde nasıl bir yol izlenebileceği de daha etkili bir şekilde tespit edilebilir. Çok nadir durumlarda hap tedavisine başvurulur genel itibariyle psikolog yardımıyla kaygı ve endişenin kökeni araştırılır ve bu sayede panik atağı yaratan soyut durumların kişinin psikolojisinde yarattığı sorunların üstesinden gelinmeye çalışılır.

Bu çalışma tamamen psikolog gözetiminde ve kontrollünde olmalıdır aksi halde devam eden ataklar daha tehlikeli bir hal alacaktır. Bu tehlikelileri bertaraf etmek ve düzgün bir psikolojik etki için psikolog şarttır.

Paylaş