Ana Sayfa ADS Lazer epilasyon ile tüylerinize veda edin!

Lazer epilasyon ile tüylerinize veda edin!

1230
0
Paylaş

Lazer Epilasyon Ankara DrDerm kliniğinde ve diğer Ankara’da yer alan klinik ve hastanelerde uzman hekimler tarafından güvenle uzun yıllardan beri yapılmakta olan bir medikal uygulamadır. Mutlaka uzman bir ekip tarafından yapılması önerilen lazer epilasyon uygulaması bilinçsiz bir şekilde yapıldığında istenmeyen cilt sorularına neden olabilmektedir.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanabilir?

Lazer epilasyon uygulaması eskiden belirli tipteki cihazlar ile yapıldığı için sadece koyu renk tüylere sahip kişilere uygulanabilmekte idi. Ancak son dönemlerde gelişmiş teknolojik cihazların da var olması nedeni ile lazer epilasyon Ankara DrDerm kliniğimizde her cilt ve tüy yapısına sahip olan kişilere uygulanabilmektedir. Bunun yanı sıra uzman hekimlerimizin önerisi ile de 18 yaşını doldurmuş kişilere işlemlerimiz uygulanabilmektedir. Daha erken yaşlardaki çocuklarda ancak nadir ve gerekli durumlarda işlem yapılabilmektedir.

İşlem hangi bölgelere uygulanabilir?

Lazer epilasyon uygulaması göz çevresi de dahil olmak üzere, tüm yüz ve tüm vücutta güvenle uygulanabilmektedir. 

Lazer epilasyon acı verir mi?

Lazer epilasyon uygulaması aslında eski sistem cihazlar ile az da olsa kişilere acı hissi vermektedir. Ancak son dönemlerde kullanılan ve oldukça tercih edilen buz lazer cihazları ile acısız ve sıfır ağrı ile çok daha konforlu bir şekilde uygulamalar güvenle yapılabilmektedir.

Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Lazer epilasyon acı verir mi sorusunun aslında yanıtını işlemin nasıl uygulandığını da anlatarak belirtmekte yarar bulunmaktadır. Uygulama yapılacak olan bölge, işleme gelmeden birkaç gün önce tıraşlanarak tüy köklerinin görünmesi sağlanmalıdır. Ancak bu uygulama kliniğimizde de yapılabilmektedir. İşlem esnasında gözleri korumak için mutlaka özel gözlük kullanılmalı ve lazer epilasyonunun uygulanacağı bölgede kesinlikle krem veya makyaj olmamalıdır. Bölge işleme hazır ise kişiye uygun düzeyde lazer ışınlarının ayarları yapılır ve uygulamaya başlanır. İşlem süresi bölgeye ve kıl yoğunluğuna göre değişiklik gösterse de ortalama tek bir bölge seans süresi yaklaşık 15 dakikadır. Uygulama ardından krem uygulanır ve kişiler güneş ile asla temas etmemelidir.

Detaylı bilgi ve DrDerm polikliniğimize randevu almak için www.drderm.com.tr’yi ziyaret edebilirsiniz.

Paylaş