Ana Sayfa ADS Refleksoloji masajı hangi rahatsızlıklar için etkilidir?

Refleksoloji masajı hangi rahatsızlıklar için etkilidir?

446
0
Paylaş

 

Refleksoloji, kas-iskelet sistemi bozuklukları dahil olmak üzere ağrıyı durdurmaya yardımcı olur ve ayrıca kanamayı durdurmak için kullanılabilir. Kazalardan, felçten, trombozdan, Parkinson ve Alzheimer gibi sinir sisteminin dejeneratif hastalıklarından, skleroz ve yetersiz beslenmeden kaynaklanan küçük yaralanmalar için etkili bir ilk yardımdır.

Uyarı semptomları üzerinde zamanında hareket edilirse, yani vücudun hastalığın başlangıcından önce verdiği alarm sinyalleri (örneğin; yorgunluk, uyuşukluk, sinirlilik, hazımsızlık, şişkinlik, eklem ağrısı, deri döküntüleri vb.) tespit edilir ve masaj salonu Ankara bölgesinde olduğu gibi bu masaj türünün uygulaması yapılırsa o zaman ciddi rahatsızlıklar için etkileyici bir çözüm sağlanmış olacaktır. Aksi takdirde kronik hastalıklarda tedavi süreci uzayabilir.

Bu masaj Ankara bölgesinde uygulanırken refleks etkisinin yerine göre yüz refleksolojisi ve ayak refleksolojisi ayırt edilir. Uygulayıcı, terapötik etkiye odaklanarak bir türe öncelik verir. Yüz ve ayak refleksolojisi uzmanlarının deneyimlerine göre, bu yöntem güvenlidir ve herhangi bir kontrendikasyonu yoktur. Bununla birlikte ebe kadınlarda belirli noktalara maruz kalmanın kasılmalara neden olabileceği ve doğumu teşvik edebileceği unutulmamalıdır.

Ankara masaj spa salonunda uygulanan refleksolojisi birçok hastalığın önlenmesinde ve tedavi edilmesinde uygundur. Nörolojik bozukluklar, sindirim sorunları, dolaşım veya idrar bozuklukları, romatizma, üreme bozuklukları, cilt hastalıkları ve metabolik bozukluklar, mide ülseri, kulaklarda gürültü veya çınlama, uykusuzluk veya depresyon durumunda nevralji ve sinir sistemi dengesizliği gibi rahatsızlıklarda oldukça sık kullanılmaktadır.

Başı çevirirken boyun ağrısı, uzuvların hareketinde azalma, diz eklemi sorunları, burkulma ve tendinit, sırt ağrısı (lumbago), boyun ağrısı (servikalji), bel ağrısı gibi kas ve eklem rahatsızlıklarında, baş ağrısı ve siyatik gibi rahatsızlıklarda refleksoloji hızlı sonuç verir. Refleksoloji ayrıca yüksek veya düşük kan basıncını normalleştirmek için kullanılır.

Paylaş