Ana Sayfa ADS Saç ekimi nedir?

Saç ekimi nedir?

1299
0
Paylaş

Saç ekimi nedir? Nasıl uygulanır? Gençlik döneminde sahip olunan gür saçlar, biraz genetik faktörler biraz da yaşlanmanın etkisiyle bir bir dökülmeye başlayarak nihayetinde kellik problemleri baş gösterme başlar. Yaş ve cinsiyet ayrımı yapılmaksızın karşılaşılabilen bu problem kelliğe doğru ilerledikçe artık rahatsız edici bir noktaya gelebilmektedir. Aşırı kilo kaybı veya kadınlarda hamilelik ve hamilelik sonrası dönemler bu duruma sebebiyet verebilmektedir. Bazen ilaç kullanımından meydana gelen değişimler de insanları saç ekimine yönlendirebilmektedir.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi 1940’lı yıllarda başlayan bir serüven olarak düşünülebilir. Zamanla geliştirilen bu teknikler, teknolojinin de etkisiyle doğal bir görünüm yakalamaya yardımcı olmuştur. Saç ekim merkezleri açılmaya başlanmış ve insanlar başın arka bölümünden alınan saçların, saçın dökülen kısma nakledilmesiyle birlikte saç ekimi hizmetinden faydalanmışlardır. Başın arka kısmında kalan saçların ömür boyu uzama kapasitesine sahip oldukları bilindiği için kelleşmiş bölgelere aktarımı gerçekleştirilmektedir. Bu işlem saç uzama yeteneklerini yitirmeye sebep olmaz.

Saç Ekimi Sonrası

Saç ekimi sonrasında, saçlarınızın çoğaldığına bizzat şahit olabildiğiniz ve saç kökü kaybını azaltan uygulamalar sayesinde, dökülmelerin de azaldığını gözlemleyebilirsiniz. Uygun bir şekilde yerleştirilen saçlar ve doğal bir görünüm saç ekimi sonrasında sizi yakalamaktadır.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi fiyatları, uygulanacak tekniğe ve ek uygulamalara göre değişiklik gösterebilmektedir. Ekilecek olan greft sayısı da yine saç ekimi fiyatlarında etkili durumlardan bir tanesidir. Lüks bir hizmet ve bulunulan şehir/semt gibi durumlar da fiyatlarda etkilidir.

Paylaş