Ana Sayfa ADS Ulaşımda Yeni Trend Transfer Hizmetleri

Ulaşımda Yeni Trend Transfer Hizmetleri

1197
0
Paylaş

Hizmet kalitesinin her geçen gün artmaya devam ettiği günümüzde dünyanın önde gelen hizmet sektörlerindeki standartlar da kendini geliştirmeye ve yenilemeye devam ediyor. Bunlar arasında en çok kullanılan ve ihtiyaç duyulan hizmetlerin başında gelen ulaşım sektörü içerisinde de pek çok yenilik yapılmaktadır. Son yıllarda adını sıkça duyuran transfer hizmetleri de bunlardan biri. İsminden de anlaşılabileceği gibi kişilerin bir noktadan diğer noktaya gitmelerinde onların transfer edilmelerini sağlayan bu sistem özellikle havalimanı sonrası yolculuklarda sıklıkla tercih edilen bir ulaşım yöntemi haline gelmiş durumda. Havalimanlarının şehir merkezlerinden belirli mesafelerle ayrılmış olmasından dolayı ortaya çıkan havalimanı sonrası yolculuklarda kişiler transfer hizmetleri sayesinde en etkili şekilde ulaşımlarını nasıl tamamlayabileceklerine dair bir çözüm de üretmiş oluyorlar.

Şehir merkezine olan yaklaşık 15 kilometrelik uzaklığı ile diğer havalimanları ile kıyaslandığında İzmir Havalimanı nispeten yakın bir havalimanı olarak değerlendirilebilir. Bunun yanında havalimanı içerisinde bir durağı bulunan metro hattının bulunması da bu havalimanına ulaşımı çok kolay hale getiriyor gibi düşünülebiliyor. Bu noktada kişilerin izmir havalimanı transfer çalışmalarından yararlanmayacağına yönelik bir önyargıya sahip olunabilir. Ancak İzmir’in sadece şehir merkezinin değil aynı zamanda çevresindeki tatil beldelerinden havalimanı bulunmayan yakın şehirlerine kadar pek çok noktasına bu havalimanı ile ulaşıldığı düşünüldüğünde transfer hizmetlerinin değeri son derece artmaktadır. Tatilini yapmak üzere Çeşme’ye, Alaçatı’ya gitmek isteyen biri İzmir Havalimanı’na geldikten sonra buralara geçebilmek için başka araçlara aktarma yapmak zorunda kalır. Bu noktada kişilerin kullanabileceği farklı yöntemler bulunmaktadır. Bunlar taksi ile yolculuk yapmak, havalimanı servislerini tercih etmek ya da metro ile otobüs gibi toplu taşıma araçlarını kullanmak oluyor. Bu ulaşım yöntemleri kişiler için ya ekonomik açıdan oldukça yüksek götürüleri olan ya da vakit kaybı yaşanması açısından kişilerin büyük zarara uğradığı ulaşım yöntemlerinden olmaktadır. Bir taraftan tatillere bir an önce başlamak isteyen kişilerin tatili için ayırmış oldukları vakitlerinin ulaşım sorunuyla geçmesi de tatillere can sıkıcı şekilde başlamada etkili bir sebep olabilir. İşte transfer hizmetleri tam da bu noktada devreye girerek havalimanı sonrasındaki ulaşımların sorunsuz bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır. Taksi ile ulaşımla kıyaslandığında ve bunun yanında kalabalık grupların yapmış olduğu alternatif ulaşım yöntemleri ile birlikte değerlendirildiğinde ekonomik açıdan son derece uygun rakamları sunabilen transfer hizmetleri aynı zamanda havalimanı sonrasında direkt başlayan hizmetleri ile zaman kaybı yaşanmasının da önüne geçer.

Mytransfer firması İzmir Havalimanı’na gelecek olan kişiler için transfer hizmetleri veriyor. Kişilerin havalimanına gelmeden önce gelecekleri günü ve saati firmaya bildirmelerinin ardından belirtilen gün ve saatte firma bünyesinde çalışmakta olan özel şoförler havalimanında hazır bulunuyor ve transfer hizmetlerinin hiçbir şekilde aksamadan başlatılmasını sağlıyor. Bu sayede alternatif ulaşım yöntemleri ile ortaya çıkabilecek olan sefer saatlerini bekleme, kalkış saatlerini bekleme ya da taksi bulma sırasında bekleme gibi tüm vakit kayıplarının önüne geçmek ve konforlu bir aktarma süreci geçirmek mümkün olabilmektedir. Firmayla iletişim kurulduğu esnada hizmet alacak olan kişilerin ne tür araçlarla yolculuk etmek istediğini belirtmesi ve mytransfer firmasının da bu ihtiyaca cevap verecek olan aracı geniş filosu içerisinden müşteriye teklif etmesiyle transfer sürecinde ulaşılacak konfor ve rahatlığı kişilerin kendilerinin belirlemesi de mümkün oluyor. Havalimanından dilediği noktaya ulaşan kişiler aldıkları hizmetten memnun oldukları takdirde dönüş vakti geldiğinde tekrar havalimanına transfer işlemlerinden de yararlanabiliyor. Bunu yapmak için firmanın bilgilendirilmesi yeterli olmaktadır.

Paylaş