Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
osmangazi belediyesi

Çocuklar bilim kutusu ile dünyayı keşfediyor

Çocuklar bilim kutusu ile dünyayı keşfediyor

Çocuklar bilim kutusu ile dünyayı keşfediyor! Tüm detaylar haberimizin devamında… Avrupa Komisyonu’nca başlatılan eTwinning topluluğu, ‘world in science box’ (bilim kutusundaki dünya) projesini hayata geçiriyor. Bu projeye katılan anaokulu öğrencileri, İtalya’daki yaşıtlarıyla birlikte bilimsel deneyler yaparak-yaşayarak öğrenme tekniğini uygulama şansı elde ediyor. Detaylar haberimizde!

Avrupa komisyonunun öğrenme programı ana hareketi olarak 2005 senesinde başlatılan ve özellikle son senalarda Türkiye’den de öğretmenlerin önemli bir katılım gösterdiği eTwinning topluluğunda uygulanan “world in science box” (bilim kutusundaki dünya) projesi Türkiye ve İtalya öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Türkiye’den Gülşah Güre, Aysun Karaman, Sevim Üstün Taka, Zehra Aslan, Sevim Mutlu, Gülçin İlhan Uğurlu, Arzu Sevim, Yasemin Rizeli, Dilek Ekici, Semra Postalcıoğlu,  İtalya’dan Patrızıa Scalabrino adlı öğretmenlerimiz katılım sağladılar.

4 hafta süre projede öğrencilerin bilime karşı olumlu tutum geliştirmeleri sağlandı. Hem gözlem yaparak hemde kendileri deneyler uygulayarak kalıcı öğrenmeler gerçekleştirdiler. Projede yer alan yabancı öğrencilerin de çalışmalarını gözlemleyen, görüşmeler yapan çocuklar farklı kültürlerin bilime karşı bakış açısını öğrenme fırsatı buldular.

Nilüfer  Zübeyde  Hanım  Anaokulu  Müdürü  Aliye ERENER  yapmış  olduklari e-twining projesinin  dunyadaki ve ülkemizdeki ogrencilerin  bilime bakışını  değiştirdiğini  yaparak yaşayarak  öğrenmenin  daha kalici olduğunu belirterek projenin her gecen gün  daha geniş  kitlelere ulaşması için  çalışmaların  devam edeceğini söyledi.