Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
osmangazi belediyesi

Araba fiyatları düşüşe geçti: 3 haftadır artış yok

Son dakika araba haberlerine göre Ticaret Bakanlığı tarafından alınan kararlar araç alım satımına ilişkin bir gerilemeye sebep oldu. İşte detaylar…

Araba fiyatları düşüşe geçti: 3 haftadır artış yok

Ticaret Bakanlığı tarafından yeni düzenleme ile birlikte araç fiyatı sıfırdan yüksek olan araç başına 300 bin lira idari para cezası uygulamasıyla birlikte, kanun dışı ilan sayılarında ciddi düşüş görüntülendi.

Bakanlık tarafından piyasanın düzeninin sağlanması ve fiyatların doğal seviyelerine ilerlemesi için internet satış siteleri, galeriler ve özellikle şahıs olarak satış yapan kişilerin incelenmesi piyasa da olması gerekenden çok fiyata satılan arabalar ilanlardan kaldırıldı.

3oo bin TL idari ceza uygulanıyor!
3oo bin TL idari ceza uygulanıyor!

3oo bin TL idari ceza uygulanıyor!

Bugün gelinen bu noktada, araç alım satımında yapılan son düzenlemelerle birlikte araç başına 300 bin lira idari para cezası uygulanarak kural ihlalleri ciddi şekilde azalmıştır. Kanun dışı ilan sayılarında da belirgin bir düşüş yaşanmıştır. Bu düzenlemelerin etkisiyle, araç satışları oto pazarına yönelmeye başlamış ve vatandaşlarımız fiyatların düşeceği beklentisi içerisine girmiştir. Bu durumda ikinci el araç alım satımında yavaşlama gözlemlenmiştir.

Fiyatlar düşüşe geçti
Fiyatlar düşüşe geçti

 

Fiyatlar düşüşe geçti

Yapılan son düzenlemelerle araç alım satımında kural ihlalleri için araç başına 300 bin lira idari para cezası getirilmiştir. Bu düzenlemeler sonucunda kanun dışı ilan sayılarında ciddi bir düşüş yaşanmıştır. Aracın satışı oto pazarına yönlendirilmeye başlanmış ve fiyatların düşeceği beklentisi artmıştır, bunun sonucunda ikinci el araç alım satımında yavaşlama gözlemlenmiştir.

 mobil casino siteleri malatya araç kiralama istanbul erotik shop restbetgiris.co betpastakip.com restbet.com betpas.com restbettakip.com