Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
yalova haber

İstanbul Müzik Festivali 51’nci kez gerçekleşti

İstanbul Müzik Festivali  51’nci kez gerçekleşti

İstanbul Müzik Festivali 51’nci kez gerçekleşti tüm detaylar haberimizin devamında…

İstanbul Müzik Festivali  51'nci kez gerçekleşti

15 Haziran’da İKSV tarafından düzenlenen 51. İstanbul Müzik Festivali kapsamında Millî Reasürans eş sponsorluğunda düzenlenen ve Millî Reasürans Oda Orkestrası tarafından sunulan “Cumhuriyet Tangoları” konseri, katılımcılara benzersiz bir müzik şöleni sundu.

İstanbul (İGFA) – Millî Reasürans sadece sigorta sektörü ve ülke ekonomisi değil toplumsal kalkınmanın da teminatı olma misyonunu üstlenerek, kültür sanat alanındaki desteklerini sürdürüyor.  15 Haziran’da İKSV tarafından düzenlenen 51. İstanbul Müzik Festivali kapsamında Millî Reasürans eş sponsorluğunda düzenlenen ve Millî Reasürans Oda Orkestrası tarafından sunulan “Cumhuriyet Tangoları” konseri, katılımcılara benzersiz bir müzik şöleni sundu. Cumhuriyet’in 100. seneında, ülkemizin erken dönem tango bestecilerine saygı duruşu niteliğindeki konserde, erken Cumhuriyet döneminin unutulmaya yüz tutmuş, nota defterlerinde kalmış besteleri gün yüzüne çıktı.

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası 1. şefi ve besteci Hasan Niyazi Tura, bir yandan bestelerin orkestra ve solistlere uyarlamalarını yaparken öte yandan ilk defa dinleyici karşısına çıkacak ve Cumhuriyetimizin 100. seneı şerefine bestelediği “Centennial – 100. Yıl Tangosu” adını verdiği yeni bir enstrümantal tango eseri hediye etti.  Bu nadide repertuvarı, Millî Reasürans Oda Orkestrası’nın eşliğinde İncesaz Grubu solistlerinden Ezgi Köker, İzmir Devlet Opera ve Balesi solist sanatçılarından Teyfik Rodos, Bandoneon sanatçısı Tolga Salman, kemancı Rüstem Mustafa ve tanınmış piyano virtüözlerimizden Toros Can’dan oluşan tango tutkunu sanatçılar icra etti. Erken Cumhuriyet’in heyecanının, cesaretinin ve ülküsünün müzikal yansımalarını kusursuz bir yorumla deneyimlemek isteyen müzikseverler benzersiz bir müzik şöleninde buluştu.

Kaynak: IFGA