Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
yalova haber

İYİ Parti Bursa: Sığınmacılar beka sorunudur

İYİ Parti Bursa İl Başkanı Dr. Mehmet Hasanoğlu, sokak röportajında, “Ben ayda 25 bin TL kazanıyorum ve vergi ödemiyorum. Asgari ücretli ölsün!” diyen Suriyeli sığınmacının, aslında acı gerçekleri Türk halkının yüzüne haykırdığını ve bu ülkenin beka sorununa dikkat çektiğini vurguladı.

İYİ Parti Bursa: Sığınmacılar beka sorunudur

İYİ Parti Bursa İl Başkanı Dr. Mehmet Hasanoğlu, son açıklamaların toplumda büyük tepki ve infial yaratmasının sebebinin, seçim sonuçlarıyla cesaretlendiklerini düşünen sığınmacıların rahatsız edici tavırları olduğunu belirtti. Başkan Hasanoğlu, bu olayın gelecekte tehlikeli toplumsal sarsıntılara yol açabileceğinin bir göstergesi olduğunu ifade etti.

Konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada Hasanoğlu, sosyal medyada yayılan ve Suriyeli bir sığınmacının ülkemizin durumunu çarpıcı bir şekilde ortaya koyan açıklamalarının Türk halkını derinden etkilediğini söyledi. Sözlerine, “Ayda 25 bin TL kazanıyorum ve vergi ödemiyorum. Asgari ücretli ölsün!” diyerek başlayan ve düşük ücretle çalışmak zorunda olan vatandaşlarımızı aşağılayan küstah bir tutumla milletimizi küçümseyen Suriyeli sığınmacı, ülkemizin geleceğiyle ilgili kaygılanan duyarlı insanlarımızı şaşırtmadı, aksine toplumun birçok kesiminde büyük tepkilere neden oldu. Ayrıca, “Türkiye’ye artık şeriat gelmelidir!” şeklindeki bir cümlesiyle niyetlerini açıkça ortaya koyan bu durum, gelecekte yaşanabilecek toplumsal çalkantıların şimdiden tehlikeli bir işareti” şeklinde devam etti.

Hasanoğlu, “Bu açıklamaları izleyip Türk halkını derinden etkileyen bu cesaret ve saygısızlık, önümüzdeki dönemde tehlikeli toplumsal sarsıntılar yaşayabileceğimizin bir göstergesidir” şeklinde değerlendirmede bulundu.