Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
osmangazi belediyesi

Bahçeli: Yeni anayasa için 100 maddelik teklifimiz hazır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yeni yasama döneminin ilk grup toplantısında 100 maddelik yeni anayasa teklifinin hazır olduğunu duyurdu. CHP ile ilgili yaptığı açıklamalar da dikkat çekti.

Bahçeli: Yeni anayasa için 100 maddelik teklifimiz hazır

MHP lideri Devlet Bahçeli, yeni yasama döneminin ilk grup toplantısında konuşma gerçekleştirdi. Bahçeli, partisinin toplantısında yönetimin denge ve düzeninin kurumsallaştığını vurgulayarak, “Toplumun büyük bir çoğunluğunun yaşam tarzı ve anlayışına uygun olan iktidar yönetimi meşru kabul edilmelidir. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi, iki seçimde de güçlenerek ortaya çıkmıştır. MHP 5 milyon 480 bin oy sayısı ve yüzde 10.07 oy oranı ile şeytani planları boşa çıkarmıştır. 50 vekil ile kilit duruma gelmiştir partimiz” dedi.

“BAHARI GETİRECEKLERİN DAMI KARLA KAPLANDI”

Cumhur ittifakı TBMM’de üstünlüğü yine kazanmıştır” diyen Bahçeli, “Türkiye’nin istikrarlı gelişimine milletimiz omuz vermiştir. Baharı getireceğiz diyenlerin damı karla kaplanmıştır. Direne direne kazanacağız diyenlerin ocağına incir ağacı dikilmiştir. CHP‘ye yuva yapan guguk kuşları taşıyıcısına sırt dönmüştür” diye konuştu.

Hain bir kuşatmayı yendiklerini ifade eden Bahçeli, kiralık anket şirketlerinin kuyruklu yalanlarını da ezip çiğnediklerini söyledi.

Türkiye’nin öncelikli sorun alanlarından birinin kimliksiz, heyecansız muhalefet anlayışı olduğuna vurgu yapan Bahçeli, “Demokrasimizde bir kamburdur bu anlayış. CHP genel başkanının hâlâ milletin mesajını anlayamamış olmasıdır üzüntümüz. Köylülerimizi ve TRT‘yi suçlayan hatası hâlâ şoku atmadığına delildir. Köylüleri suçlamak milli iradeye saldırıdır. Cumhuriyetin 100. sene dönümünde 100 maddelik anayasa teklif metnimiz çoktan hazırlanmıştır. Milletin çağrısına kulak verip yeni anayasa konusundaki yaklaşımları samimiyet testidir. Kapsayıcı, demokratik nitelikli, devlet millet dengesini kuran anayasa için elimizi taşın altına koymaya hazırız. MHP yeni anayasa konusunda 4 Mayıs tarihinde çalışmalarını bitirmiş ve metin sonuçlanmıştır” diye konuştu.

“Kiminle gezdiğinize, kiminle arkadaşlık ettiğinize dikkat edin; çünkü bülbül güle, karga çöplüğe götürür.”

Sayın Kılıçdaroğlu ve diğer ortaklarının milletin çağrısına kulak verip, en azından yeni bir anayasa konusunda olumlu ve yapıcı yaklaşmaları önümüzdeki en belirgin samimiyet testidir.

Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı Türkiye’mize geniş katılımlı, kapsayıcı, demokratik nitelikli, milletimizin özlemlerini yansıtan, devlet ve millet dengesini titizlikle kuran bir anayasa kazandırabilmek için elini taşın altına koymaya hazırdır.

Bu kapsamda Cumhuriyet’in 100’ncü yıldönümünde 100 maddelik Anayasa teklif metnimiz de çoktan hazırlanmıştır.

Yeni yüzyılda, 100 il, 1000 ilçeden müteşekkil idari yapısıyla gücüne güç katmış bir Türkiye’yi inşa ve ihya etmemiz mümkündür.

18 Mart 2021 tarihinde gerçekleşen 13’üncü Olağan Büyük Kurultayımızda milletimle paylaştığım beş stratejik hedeften birisi, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne, daha yerinde bir ifadeyle, Türk Tipi Başkanlık Modeli’ne sahip çıkmak, ilke, kural ve kurumlarıyla yaşamasına hizmet etmektir.

Bir başka stratejik hedef olarak da; sivil, geniş katılımlı, herkesi kapsayan, yeni yönetim sisteminin ruhuna ve dokusuna müzahir yeni bir anayasa hazırlığını göstermiştim.

Demiştim ki, “Milliyetçi Hareket Partisi bu kapsamda gerekli çalışmalarını sürdürmektedir ve önümüzdeki birkaç ay içinde hazırlıklarımız Allah’ın izniyle tamamlanacaktır.”

Milliyetçi Hareket Partisi yeni anayasa konusunda sık sık dile getirdiği çalışmalarını Allah’a şükürler olsun ki 4 Mayıs 2021 tarihinde bitirmiş ve metin yazımı sonuçlanmıştır.