Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
yalova haber

Bedelli Askerlik son başvuru tarihlerini kaçırmayın!

Bedelli askerlik son başvuru tarihi ne zaman, bedelli askerlik ücretleri ne zaman ödenecek gibi sorular sık sık sorulmaya başlandı. MSB bedelli askerlik ile ilgili önemli bir açıklama yaptı.

Bedelli Askerlik son başvuru tarihlerini kaçırmayın!

Milli Savunma Bakanlığı, bedelli askerlik yapmayı planlayan asker adayları için açıklamalarda bulundu. Eğer bedelli askerlik yapmayı planlıyor iseniz hızlı bir şekilde başvuru yapmanız gerekiyor.

Türkiye’de bedelli askerlik hizmetini yerine getirmek isteyen fakat bulunduğu durum nedeni ile askere gidemeyecek kişilere bir fırsat sunuluyor. Bedelli askerlik, maddi imkanını kullanarak askerlik hizmetini yerine getirmek isteyenler için oluşturulmuş bir seçenektir. Bu süreç de yer alacak iseniz, bedelli başvuru ve son başvuru tarihleri sizler için büyük önem taşıyor.

Bedelli askerlik sürecinde başvuru ve ödeme işlemleri oldukça önemli işlemlerdir. Bedelli askerlik hizmetinden faydalanmak isteyen bireyler, belirlenen tarihler arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekiyor. Eğer bedelli askerlik ödemesi yapmaz iseler başvuruları da iptal oluyor. Bu tarihi kaçıran kişiler için de bu askerlik hizmetinden faydalanamıyorlar.

Bu yıl bedelli askerlik son başvuru tarihlerini MSB duyurdu. Duyuruya göre bedelli askerlik başvuru tarihleri 1 Temmuz da sona erecek. Kurban Bayramı tatili araya girmesi sebebi ile adayların sorun yaşamaması için başvurularını 23 Haziran tarihine kadar yapmaları önemle arz olunur.

MSB Bedelli askerlik açıklaması 8.6.2023
MSB Bedelli askerlik açıklaması 8.6.2023

Bedelli askerlik ücreti ne kadar?

2023 yılı için belirlenen bedelli askerlik hizmet bedeli olarak 104.084,16 TL olarak açıklandı. Yoklama kaçağı bakayalar için Ek Bedel Tutarı (Aylık) : 3.500 x 0,433684 x 1 = 1.517,89 TL üzerinden hesaplanacaktır.

Bedelli askerlik kaç gün?

Bedelli askerlik süresi, toplam 28 gün sürmektedir. Bu süre zarfında askerli görevi yerine getirilmekte ve herhangi izin günü bulunmamaktadır.

Normal askerlik kaç gün?

Eğer bedelli askerlik hizmetinden yararlanmak istemiyorsanız, 2023 yılı askerlik süresi 6 ay, gün olarak ise 180 gündür. Bu dönemin 1 ayı acemi birliği, diğer 5 ayı ise uzmanlık dönemidir.