Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
osmangazi belediyesi

Bitcoin ve Ethereum Teknik Analizleri: Fiyatlar Ne Durumda?

Kripto piyasası nasıl etkilendi? Bitcoin ve Ethereum, FED’in 25 baz puanlık faiz artışı ve Powell’in mesajlarından nasıl etkilendi? Haftayı nasıl tamamladılar? Bitay Araştırma Departmanı Analisti Alper Samet Yorak, kripto para piyasasını değerlendirdi ve önemli açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde!

Bitcoin ve Ethereum Teknik Analizleri: Fiyatlar Ne Durumda?

Japonya Merkez Bankası‘nın beklenmedik şekilde getiri eğrisi kontrolünde esnemeye gitmesi küresel piyasalarda oynaklığa yol açtı. Kripto paralara da yansıyan küresel risk iştahındaki azalış, Bitcoin’in tekrar 29.100$ bölgesinde fiyatlanmasına neden oldu. Son günlerde piyasada artan Balina Borsa Oranı dikkat çekiyor.

bitcoin grafik 28-7-2023
bitcoin grafik 28-7-2023

Balina Borsa Oranı Artarken Kripto Piyasasında Satış Riski Tetiklenebilir

Son günlerde kripto piyasasında durgunluk yaşanırken, Balina Borsa Oranı Haziran‘da ve Temmuz başında 0,25 iken şu an 0,40’ların üzerine yükseldi. Bu oranın artması balinaların kripto piyasasında aktif olduğunu gösteriyor. Bu durum, geçmiş dönemlerdeki fiyat düşüşleriyle güçlü bir korelasyona sahip olduğu için satış riskini tetikleyebilir. Yatırımcıların dikkatli olması gereken bu veri, doğru bir risk yönetimi için önemli bir gösterge olarak nitelendiriliyor. Hafta sonuna girerken Bitcoin 29.150$ seviyelerinde fiyatlanırken Ethereum daha istikrarlı bir şekilde 1860$ düzeyinde alıcı buluyor. Bu durumda bazı altcoinler risk iştahına bağlı olarak öne çıkıyor ve Cuma günü itibariyle fan tokenler pozitif ayrışıyor. ACM, IMX, JUVE, CITY, ASR ve VGX günün en çok kazandıran kripto paraları arasında yer alıyor.

bitcoin analiz
bitcoin analiz

Bitcoin (BTC) Teknik Analiz

Bitcoin, dün olumlu başlasa da geri çekilmelerle 29.080$ seviyelerine geriledi. Şu an 29.180$ seviyelerinden işlem görüyor. Gelecekteki beklentiler, eğer geri çekilme devam ederse 29.080$ seviyesinin tekrar test edilebileceğini işaret ediyor. Eğer bu seviye kırılır ve altında kalıcılık sağlanırsa 28.780$ seviyesine doğru bir geri çekilme yaşanabilir. Öte yandan, 29.500$ seviyesi önemli bir direnç olarak öne çıkıyor ve kırılamaması durumunda yukarı yönlü hareketlerde 29.430$ ve 29.500$ seviyeleri ara direnç olarak karşımıza çıkabilir. Bu seviyenin üzerinde kalıcılık sağlanması pozitif bir görünüm oluşturabilir.

ethereum analizi
ethereum analizi

Ethereum (ETH) Teknik Analiz

Ethereum, yükselen kanal içerisindeki hareketliliğini durdurarak yatay bir seyir izliyor. Şu an 1.863$ seviyelerinde fiyatlanan Ethereum, 50 günlük hareketli ortalamanın altında hareket ediyor. Olumlu senaryoda, 1.880$ ve 1.885$ seviyelerinin üzerine yükselmesi önemli olacak. Kritik direnç seviyesi olan 1.885$ kırılırsa görünüm pozitife dönebilir. Olası aşağı yönlü hareketlerde ise 1.844$ seviyesi tekrar test edilebilir. Eğer bu seviye destek olarak çalışmazsa 1.825$ seviyelerine kadar bir geri çekilme yaşanabilir.

Not: Yatırım tavsiyesi değildir.mobil casino siteleri malatya araç kiralama istanbul erotik shop restbetgiris.co betpastakip.com restbet.com betpas.com restbettakip.com