Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
yalova haber

Bodrum’da retrokpektif sergi

Bodrum’da retrokpektif sergi

Bodrum’da retrokpektif sergi tüm detaylar haberimizin devamında…

Bodrum'da retrokpektif sergi

Ünlü Sanatçı Selma Gürbüz’ün “Mitler Tanrılar Gerçekler” Retrospektif Sergisi Bodrum Belediyesi Turgutreis Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde açıldı.

MUĞLA (İGFA) –  Bodrum Belediyesi Kültür AŞ organizasyonunda Sanatçı Selma Gürbüz’ün “Mitler Tanrılar Gerçekler” sergisinin küratörlüğünü Prof. Dr. Kıymet Giray üstlendi.

Gürbüz’ün mitoloji, tarih ve çağdaş konulara odaklanan eserlerini kapsamlı bir şekilde tanıtmayı hedefleyen sergi, 6 Ağustos 2023 tarihine kadar Turgutreis Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde ziyaret edilebilecek.

“Mitler Tanrılar Gerçekler” sergisinin açılışına, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı temsilen Meclis Üyesi Emel Çakaloğlu katıldı. Emel Çakaloğlu, serginin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. Selma Gürbüz’ün sanatının Bodrum gibi önemli bir kültür merkezinde sergilenmesinin önemine değinen Çakaloğlu, Bodrum Belediyesi’nin sanata olan desteğini ve sanatçılara verdiği değeri vurguladı.

Her gün 10.00 ile 22.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek olan sergide sanatseverler, Gürbüz’ün eserlerinin yanı sıra mitolojik ve tarihsel referanslarla şekillenen derin anlamları keşfetme imkanına sahip olacak.

Kaynak: IFGA