Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
yıldırım belediyesi
osmangazi belediyesi

Bursa Barajlarındaki Değişen Tablo: Doğanca %74, Nilüfer %98 Oranında!

Bursa barajlarında su oranları geçen aya nazaran düşüş gösterdi. Su tüketimine dikkat etmek gerekiyor.

Bursa Barajlarındaki Değişen Tablo: Doğanca %74, Nilüfer %98 Oranında!

Bursa‘nın önemli su kaynakları Doğanca ve Nilüfer Barajları, son iki hafta içindeki yağış durumuyla birlikte doluluk oranlarında önemli değişiklikler yaşadı. 20 Haziran 2023 tarihinde tam dolulukla övünen barajlar, 31 Temmuz 2023 tarihinde yeni verilere göre farklı bir tabloya sahip. En son haberimizde ki rapor ile şuanda ki rapor arasında büyük bir fark var.

Doğanca Barajı, doluluk oranının yüzde 74’e gerilediği görülüyor. Barajdaki su seviyesinin azalması, Bursa’nın su ihtiyacının tam anlamıyla karşılanmasına imkan tanımıyor ancak hala kritik bir seviyede olduğu belirtiliyor.

Doğancı Barajı
Doğancı Barajı

Öte yandan, Nilüfer Barajı’nın doluluk oranı yüzde 98’e düştü. Baraj, neredeyse tam kapasiteyle çalışarak su kaynaklarının zenginleşmesine katkı sağlıyor. Bursa’daki diğer barajlar arasında ise Özlüce Barajı, Büyükbalıklı Barajı ve Demirtaş Barajı yer alıyor. Bu barajlar da yağışlı dönemlerde önemli bir su kaynağı olarak görev yapıyor.

Bursa Barajlar doluluk oranları

bursa barajlar doluluk oranları 31 7 2023
bursa barajlar doluluk oranları 31 7 2023

Bölgedeki barajların doluluk oranları, hava durumu ve yağış miktarına bağlı olarak sürekli değişebileceğinden, vatandaşların su yönetimi ve tasarrufuna dikkat etmeye devam etmeleri önemlidir. Bursa’nın su ihtiyacının karşılanması ve tarımsal sulama için barajlardaki doluluk seviyeleri büyük önem taşımaktadır.mobil casino siteleri malatya araç kiralama istanbul erotik shop restbetgiris.co betpastakip.com restbet.com betpas.com restbettakip.com