Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
osmangazi belediyesi

Bursa Büyükşehir Belediyesi Burs Başvuruları Başladı!..

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl üniversite ve meslek lisesi öğrencilere yönelik öğrencilere destek sağladığı Bursa ili burs başvuruları başladı. Bursa Burs Başvuruları 29 Eylül 15 Ekim tarihleri arasında yapılacak.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Burs Başvuruları Başladı!..

Bursa Büyükşehir Belediyesi burs başvuruları, üniversite ve meslek liselerinin belirli bölümlerini tercih eden öğrencilere sağladığı burslar için başvuruların 29 Eylül – 15 Ekim tarihleri arasında kabul edileceğini duyurdu. Bu burs programı, BURSKOOP aracılığıyla yürütülmektedir ve bu yıl 8 ay boyunca 5000 üniversite öğrencisine aylık 1250 TL, meslek lisesi öğrencilerine de aylık 750 TL burs verilecektir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Burs Başvurusu 2023

Bursa Büyükşehir Belediyesi, eğitimin her aşamasında önemli yatırımlar yapmaktadır. Bu burs desteğiyle de öğrencilerin eğitimlerine katkıda bulunmaktadır. BURSKOOP adlı Sınırlı Sorumlu Bursa Kalkınma ve Eğitim Kooperatifi ile işbirliği yaparak, 5000 üniversite öğrencisine 8 ay boyunca toplamda 1250 TL burs sağlamayı planlamaktadır.

Bursa’nın sanayi kenti olarak bilinmesi ve ara kademe eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla, meslek liseleri de bu burs programına dahil edilmektedir.

bursa burs başvurusu lise
bursa burs başvurusu lise

Hangi lise öğrencileri Burs başvurusu yapabilir:

Bu yıl, 5 bin meslek lisesi öğrencisine de aylık 750 TL burs verilecektir. Meslek liselerinde tercih edilen bölümler arasında Bilişim Teknolojileri, Biyomedikal Cihaz Teknolojileri, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Elektrik Elektronik Teknolojileri, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri, Gemi Yapımı, Gıda Teknolojisi, Güzellik Hizmetleri, Hasta ve Yaşlı Hizmetleri, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği, İnşaat Teknolojisi, Kimya Teknolojisi, Laboratuvar Hizmetleri, Konaklama ve Seyahat Hizmetleri, Matbaa Hizmetleri, Makine ve Tasarım Teknolojisi, Metal Teknolojisi, Metalürji Teknolojisi, Mobilya ve İç Mekan Tasarımı, Moda Tasarım Teknolojileri, Motorlu Taşıtlar Teknolojisi, Plastik Teknolojisi, Raylı Hizmetler Teknolojisi, Sağlık Hizmetleri, Tarım, Tekstil Teknolojisi, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme, Uçak Bakım, Ulaştırma Hizmetleri, Yenilenebilir Enerji, Yiyecek İçecek Hizmetleri, Grafik ve Fotoğraf, Mikro Mekanik ile Muhasebe ve Finansman bölümleri bulunmaktadır. Bu bölümleri tercih eden öğrenciler de burs imkanından faydalanabilecektir.

Burskoop başvuruları başladı mı, ne zaman başlayacak?

Başvuruları yapmak isteyen üniversite ve meslek lisesi öğrencileri, 29 Eylül – 15 Ekim tarihleri arasında burs.bbbgenclikkulubu.com internet adresinden online başvuru yapabilirler.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, eğitim ve gençlik hizmetlerine verdikleri önemi vurgulayarak, bu nedenle BURSKOOP aracılığıyla üniversite ve meslek lisesi öğrencilerine burs imkanı sunduklarını belirtti. Başkan Aktaş, 2023-2024 eğitim-öğretim yılı için burs başvurularının 29 Eylül – 15 Ekim tarihleri arasında kabul edileceğini ifade ederek, üniversite öğrencilerine 8 ay boyunca aylık 1250 TL, meslek lisesi öğrencilerine ise yine 8 ay boyunca aylık 750 TL burs verileceğini açıkladı. Bu destekle, her bir üniversite öğrencisinin toplamda 10 bin TL, meslek lisesi öğrencilerinin ise 6 bin TL burs alabileceğini belirtti. Başkan Aktaş, gençlerin başarılı bir eğitim alabilmeleri için ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini vurguladı.mobil casino siteleri malatya araç kiralama istanbul erotik shop restbetgiris.co betpastakip.com restbet.com betpas.com restbettakip.com