Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
osmangazi belediyesi

Bursa Mustafakemalpaşa’daki ‘ödeme krizi’ TBMM’ye taşındı

İYİ Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu, Mustafakemalpaşa İlçe Belediyesi’nde Toplu Sözleşme Nedeniyle Ödenmeyen Farkları TBMM Gündemine Taşıdı.

Bursa Mustafakemalpaşa’daki ‘ödeme krizi’ TBMM’ye taşındı

İYİ Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu, TBMM Başkanlığına ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı‘na hitaben sunduğu soru önergesiyle, Mustafakemalpaşa İlçe Belediyesi’nde yaşanan ödeme sorunlarını gündeme taşıdı. Önergede, “Aynı Belediyeden Emekli Olan Çalışanların Kıdem Tazminatlarının Ödenmemesi” durumu ele alındı.

Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesindeki belediyede çalışan yüzlerce kişinin, toplu sözleşmeden kaynaklı farklarının aylardır ödenmediği ve aynı belediyeden emekli olan 25 çalışanın da kıdem tazminatlarının ödenmediği vurgulandı. Milletvekili Türkoğlu, bu durumun Bursa kamuoyunda önemli bir sorun olarak dile getirildiğini ve bu hak mağduriyetinin bir an önce çözüme kavuşturulması gerektiğini ifade etti.

Önergede şu sorulara yer verildi:

  1. Bursa Mustafakemalpaşa Belediyesi çalışanlarının, 1 Ocak 2023 – Nisan 2023 dönemi için ödenmemiş olan 4 aylık toplu sözleşme farklarının giderilmesi ne zaman planlanmaktadır? Toplamda 700’den fazla çalışanı ilgilendiren bu ödemelerde, enflasyon karşısında kaybettikleri değer göz önünde bulundurulacak mıdır?
  2. Mustafakemalpaşa Belediyesi’nde uzun yıllar çalışıp emekli olan ve listede isimleri bulunan 25 çalışanın kıdem tazminatları ne zaman ödenecektir? Bu ödemelerde, enflasyon nedeniyle hak edişlerinin kaybettikleri değer dikkate alınacak mıdır?

Milletvekili Türkoğlu, bu soruların yanıtlanarak sorunun çözüme kavuşturulması gerektiğini vurgulayarak, belediyede çalışan ve emekli olan kişilerin haklarının korunması gerektiğini belirtti.mobil casino siteleri malatya araç kiralama istanbul erotik shop restbetgiris.co betpastakip.com restbet.com betpas.com restbettakip.com