Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Video

Bursa Osmangazi Demirtaş’lı Gençler Asırlık Geleneği Devam ettiriyor

Her yıl Demirtaş’ta düzenlenen ve gelenek haline gelen asker eğlencesi bu yıl da yapıldı. Eğlenceye katılan yüzlerce askere gidecek genç hem halay çektiler hem de harçlık topladılar.

VİDEOYU PAYLAŞ

Bursa Osmangazi ilçesine bağlı Demirtaş Cumhuriyet Mahallesi ve Demirtaş Sakarya Mahallesi’nde toplanan askere gidecek gençler eğlence düzenledi. Düzenlenen eğlence de davullu zurnalı kutlama yaptılar.

Kutlama da Demirtaş halkı asker eğlencesi yapan gençlerin eğlencesini ilgi ile izledi. Kısa süreli trafik de aksamalar olsa dahi eskiden kalan geleneğin devam ettirilmesi oldukça mutluluk verici.

Demirtaş asker eğlencesi
Demirtaş asker eğlencesi

Demirtaş’ın ana caddelerinde eğlenen ve halay çekerek harçlık toplayan gençler bölgenin geleneğini yıllardır sürdürmeye devam ediyor. Bölge halkının çocuklarının askere gideceği bu dönemde gençler toplanarak bazı kesimler anlam veremese dahi, geçmişten gelen güzel bir geleneği yaşatmaya çalışıyor. Bu geleneğin yaşatılmasını ve korunmasını Haber Eylül ekibi olarak bizler de destekliyoruz.

demirtaş asker eğlencesi 2023
demirtaş asker eğlencesi 2023

GELENEK BİTİRİLMEK İSTENİYOR!

Demirtaş‘ta yapılan asker eğlencesinde askere gidecek gençler toplanarak ana caddeler üzerinde eğlendiler. Kısa süreli dahi olsa trafik de aksama dahi olsa, sadece yıl da bir yapılan bu gibi etkinlikleri doğal karşılamak ve geleneğin bitirilmemesi gerekiyor.

Bazı kesimler bu etkinliklere tepki göstermeye şimdiden başlamış durumda, fakat bizler bu tarz bölgesel etkinlikleri doğru görüyor ve asırlarca devam etmesini temenni ediyoruz.

DİĞER VİDEOLAR

TÜMÜ