Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
yalova haber

Bursa Sporun yeni adresi oluyor

Yeşilliği ve doğal havası ile her zaman kendi adından söz ettiren Bursa bu yıl sporcuların ilgi odağı haline gelmeye başladı. Özellikle yurt dışından birçok spor takımı kamp için Bursa’yı ziyaret ediyor.

Bursa Sporun yeni adresi oluyor

Bursa, geçmişten günümüze tarihi ve doğası ile bütünleşmiş hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgi odağı olmuş bir şehir. Osmanlı Devleti için oldukça büyük öneme sahip olan bu şehir, özellikle Körfez ülkelerinde spor yapan takımların ilgi odağı haline gelmiş durumda.

Bursa, spor turizminin de gözdesi oluyor

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte Bursa, turizmde canlanmaya başladı. Özellikle kültür, tarih ve doğa turizmi için tercih edilen bu güzel şehre, spor kulüpleri de ilgi göstermeye başladı. Bursa‘nın en yoğun ziyaretçileri arasında bulunan Körfez ülkelerinin spor kulüpleri, artık kamp dönemlerini Bursa’da geçirmeye başladı. Bu yılın ilk spor turizmi misafirleri, Kuveyt City altyapı takımı oldu. Bir ay boyunca Bursa Büyükşehir Belediyesi Spor Tesisleri‘nde kamp yapan Kuveyt City takımı, aynı zamanda Bursa Büyükşehir Belediyesi Stadyumu’nu da ziyaret etti.

Kuwait City altyapı takımını Atıcılar Spor Kompleksi’nde ziyaret eden Bursa Büyükşehir Başkanvekili Arif Bayrak, Bursa’nın doğal güzellikleri, zengin tarihi ve spor altyapısıyla yabancı turistleri kendine hayran bırakan bir şehir olmasının gurur verici olduğunu ifade etti. Kuveyt City kulübü oyuncularının Bursa’daki hazırlık maçında elde ettikleri başarılar için takım oyuncularına kupa ve madalyalarını takdim eden Bayrak, aynı zamanda Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın selamını iletti.

bursa sporun yeni gözdesi
bursa sporun yeni gözdesi

Kuwait City Altyapı Takımı Antrenörü Saad Alrumaidhi ise Bursa’da olmaktan büyük keyif aldıklarını ve doğası ile tarihiyle Bursa’ya hayran olduklarını dile getirdi. Spor altyapısı açısından da Bursa’nın önemli bir potansiyele sahip olduğunu vurgulayan Alrumaidhi, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş‘ın katkıları sayesinde yabancı kulüplerin Bursa’yı tercih etmesine olanak sağlayan spor altyapısının oluşmasından dolayı teşekkürlerini iletti.