Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
osmangazi belediyesi

Bursa Valiliği’nden Önemli Duyuru: Yürüyüş ve Eylemler 6 Gün Yasak

Bursa Valiliği, DHKP-C terör örgütü içindeki faaliyetleri nedeniyle Ankara/Sincan 2 Nolu Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumunda hükümlü bulunan ve 24 Nisan 2023 tarihi itibariyle süresiz açlık grevi eylemine devam eden Nedim ÖZTÜRK isimli şahsa destek amacıyla düzenlenen bir yürüyüş ve protesto etkinliği ile ilgili olarak önemli bir duyuru yaptı.

Bursa Valiliği’nden Önemli Duyuru: Yürüyüş ve Eylemler 6 Gün Yasak

Sosyal medya ve açık kaynaklardan yapılan araştırmalar sonucunda alınan karara göre, TAYAD (Tutuklu ve Hükümlü Aileleri ile Dayanışma Derneği) öncülüğünde İstanbul ilinden başlayarak Kocaeli/Gebze, Bursa ve Eskişehir illerini kapsayacak ve 08 Eylül 2023 tarihinde Ankara’da TBMM önünde sona erecek bir yürüyüş eylemi planlanmıştır.

Ancak Bursa Valiliği, bu etkinliklerin kamuya açık alanlarda, parklar, bahçeler, genel yollar, kamu binaları önleri, sivil toplum kuruluşlarının önleri gibi yerlerde yapılmasının kamu düzenini bozabileceği ve toplumsal infial yaratabileceği endişesiyle bu eylemleri yasaklamıştır.

Yasaklama kararı, millî güvenlik, kamu düzeni, suç işlenmesinin önlenmesi, başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla alınmıştır ve 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11. Maddesi ve 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 17. maddesi gereğince uygulanacaktır.

Bu nedenle, Bursa il sınırları içerisinde 05/09/2023 tarihinden 10/09/2023 tarihine kadar olan 6 gün boyunca yukarıda belirtilen nitelikteki tüm eylem ve etkinlikler yasaklanmıştır.

Bursa Valiliği, kamuoyuna saygıyla duyurur.