Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Bursa Yıldırım Belediyesi Sokak Hayvanlarını Unutmadı!

Bursa’nın Yıldırım Belediyesi, yaz aylarının sıcak günlerinde sokak hayvanlarının yanında olmaya devam ediyor. Artan hava sıcaklıklarıyla birlikte, belediye ekipleri düzenli olarak gerçekleştirdikleri sokak hayvanlarına yönelik besleme faaliyetlerini yoğunlaştırmış durumda.

Bursa Yıldırım Belediyesi Sokak Hayvanlarını Unutmadı!

Bursa‘da aşırı sıcakların gelmesi ile birlikte sokak hayvanları da sıcaklıktan etkilenmeye başladı. Artan sıcak havalar nedeni ile belediye ekipleri tarafından sokak hayvanları için düzenli olarak beslenme ve bakım çalışmaları devam ediyor. “Yıldırım Belediyesi yaz sıcaklıklarında da sokak hayvanlarının yanında” sloganı ile sokak hayvanlarının bakımlarının devam ettiğini ve tüm vatandaşlarında sokak hayvanlarına yardım etmelerinin oldukça önemli olduğunu belirtti.

yıldırım belediyesi sıcak yaz günlerinde sokak yavanlarının yanında
yıldırım belediyesi sıcak yaz günlerinde sokak yavanlarının yanında

Her mevsimde olduğu gibi kışın soğuk günlerinde sokak hayvanlarını unutmayan Yıldırım Belediyesi, şimdi de yaz aylarında hayvanların susuz ve aç kalmamaları için özverili bir çaba sarf ediyor. Veteriner İşleri Müdürlüğü‘ne bağlı ekipler, ilçede bulunan kedi evleri ve köpek beslenme istasyonlarındaki hayvanların yanı sıra kuş ve diğer sokak hayvanlarının da yiyecek ve su ihtiyaçlarını karşılıyor. Parklar, yeşil alanlar ve diğer noktalara düzenli olarak mama ve su bırakılarak, sokak hayvanlarının bakımları sürdürülüyor.

yıldırım belediye başkanı 4 8 2023
yıldırım belediye başkanı 4 8 2023

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Sokak hayvanlarına yönelik sorumluluğumuz mevsimlerle sınırlı değil. Yazın artan sıcak hava koşulları, hayvanlar için zorlu bir dönem oluşturuyor. Bu nedenle ekiplerimiz, hayvanların yaşamsal ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için su ve yiyecek teminini yoğunlaştırıyorlar. Şehrimizdeki sıcaklık artışına rağmen, sokak hayvanlarının rahat ve sağlıklı bir yaşam sürmeleri için özen gösteriyoruz. Aynı hassasiyeti tüm hemşehrilerimizden de bekliyoruz. Sokak hayvanları için bulundukları alanlara bir kap su bırakmak, onlara karşı duyarlılık göstermek adına yapabileceğimiz küçük ama anlamlı bir davranıştır” dedi.

sokak hayvanlarının beslenme ihtiyaçları karşılanıyor
sokak hayvanlarının beslenme ihtiyaçları karşılanıyor

Yıldırım Belediyesi’nin hayvan sever yaklaşımı ve duyarlılığı, bölgedeki sokak hayvanlarının yaşam koşullarının iyileştirilmesine katkı sağlıyor. Sıcak yaz günlerinde de sokak hayvanlarının ihtiyaçlarını gözeterek hareket eden Yıldırım Belediyesi, bu güzel adımla diğer belediyelere de örnek olmaya devam ediyor.