Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Bursa Yıldırım’da Kadınlar El Emekleri Festivali’nde Ürünlerini Sattı

Bursa Yıldırım Belediyesi tarafından düzenlenen YIL MEK, Kadın Eğitim ve Girişimcilik Merkezi ve Kadın Kooperatifleri son dönem mezunlarını verdi. Kadın girişimcilerin el emeği ürünlerin 4 gün boyunca Yıldırım Külliyesi bahçesinde görücüye çıktı.

Bursa Yıldırım’da Kadınlar El Emekleri Festivali’nde Ürünlerini Sattı

Yıldırım Belediyesi tarafından düzenlenen  3. El Emekleri Festivali tamamlandı! Festival Yıldırım Belediyesi Külliyesi’nin bahçesinde 4 gün süren, vatandaşların yoğun ilgisi ile karşı karşıya kalan kursiyerler eğitimleri boyunca ürettikleri eserleri vatandaş ile buluşturarak halka satışa başladı. Bu satılan eserlerde aile bütçesine katkıda bulunacak.

Yıldırım Belediyesi başkanı Oktay Yılmaz ise el emeği göz nuru olarak adlandırılan tüm ürünleri stantları tek tek gezerek inceledi. Mezunlar tarafından yapılan ürünleri hayranlıkla inceleyen başkan, kursiyerleri tebrik etmeyi de ihmal etmedi.

Yıldırım El Emekleri Festivali
Yıldırım El Emekleri Festivali

Programın kapsamında Masalcı Dede Yusuf Duru, Youtuber Sertaç Güngör, TRT Çocuk Sunucusu ve Tiyatro Sanatçısı Hüseyin Goncagül, Karagöz Hacivat çocuklar için sahne alırken Yazar Dilek Cesur, Uzman Psikolog Müjde Yahşi, Yazar Tuba Kılıç ve Yazar Hatice Kübra Tongar düzenlenen söyleşi programları ile Yıldırımlılarla buluştu.

yıl mek temmuz 2023 mezunlarını verdi
yıl mek temmuz 2023 mezunlarını verdi

Hizmet anlayışlarının merkezine insanı koyduklarını belirten Başkan Oktay Yılmaz, “Yapılan işler, üretilen hizmetler ancak ve ancak insanla buluşursa değer kazanır. Bu bilinçle, insanlarımızın yaşamına dokunacak, hemşehrilerimizin yaşam kalitesini yükseltecek hizmetler üretmeye gayret ediyoruz. YIL-MEK, Kadın Eğitim ve Girişimcilik Merkezleri ile desteklediğimiz Kadın Kooperatiflerinin yeri bizde çok ayrı. Bu merkezlerde; Yıldırım Kaymakamlığımız, Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Halk Eğitim Merkezimiz ile iş birliği içerisinde hayata geçirdiğimiz eğitim programlarıyla, insanlarımızın ekonomik, sosyal, kültürel ve mesleki gelişimlerine katkı sunuyoruz. Yıldırım Belediyesi olarak yıl sonunda düzenlediğimiz el emekleri festivali ile hemşehrilerimizin ürünlerini sergilemesine ve aile bütçelerine katkı sağlamasına aracı oluyoruz” dedi.

YILDIRIM’A RENK KATTI

El Emekleri Festivali’nin Yıldırım’a renk kattığını belirten Başkan Oktay Yılmaz, “3. El Emekleri Festivali ile birbirinden kıymetli konukları Yıldırımlılarla buluşturduk. Yıldırım Külliyesi bahçesinde şenlik havasında dolu dolu 4 gün geçirdik. Ben kıymetli kursiyerlerimizi, merkezlerimizde görev yapan öğretmenlerimizi ve yöneticilerimizi tebrik ediyorum. Çalışmalarımızda bizlere her türlü desteği sağlayan Yıldırım Kaymakamlığımıza teşekkür ediyorum” dedi. Öte yandan yıl boyunca eğitim görüp eserlerini alıcısıyla buluşturan kursiyerler Başkan Oktay Yılmaz’a teşekkür etti.