Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
yıldırım belediyesi
osmangazi belediyesi

Bursa’da Gençlerin kaygılarına son verecek Girişimcilik Eğitimi

Bursa’da düzenlenen KEPDER ve ConfideaStar, Gençlere Yeşil Ekonomi ve Girişimcilik Eğitimi Vererek Belirsizlikle Baş Etme Yollarını Gösteriyor. Avrupa Birliği İklim Çalışmalarına Destek Olunurken Genç İşsizliğe Çözüm Sunuluyor.

Bursa’da Gençlerin kaygılarına son verecek Girişimcilik Eğitimi

Kültür, Eğitim ve Proje Derneği (KEPDER) ile ConfideaStar Proje Eğitim ve Yönetim Danışmanlık firması, Erasmus Plus K2 projesi kapsamında düzenledikleri Young Green Entrepreneurship (Girişimcilik Eğitimi) ile gençleri girişimcilik konusunda hazırladı.

Belirsizlik, gençleri endişeye sürüklediğini ifade eden KOBİ Girişimcilik Mentörü Arzu Kırayoğlu, “Yeni nesil girişimcilik modelleriyle fırtınalı havalara baş etmek mümkün” diye konuştu.

Kırayoğlu, gerçek hayattan örneklerle gençlere belirsizlikler karşısında endişelenmemeleri gerektiğini anlattı.

Kültür, Eğitim ve Proje Derneği eğitimi
Kültür, Eğitim ve Proje Derneği eğitimi

“Okullar bitti, mezun oldunuz. Şimdi ne yapacaksınız?” sorusuyla programa başlayan Kırayoğlu, “Belirsizlik, genç arkadaşlarımızın gelecek kaygılarını artırıyor. Şu anda içinde bulunduğumuz şartlar bir fırtınaya benzetilebilir. Her sabah belirsizlikle uyanıyor olabilirsiniz. Gençleri ‘Maaşımı nasıl kazanacağım?’ endişesi sarıyor. Bu konuda hayatın gerçekleriyle konuşarak baş etme yöntemlerini paylaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Yeşil ekonominin önemine vurgu yapan Arzu Kırayoğlu, her şeyin başında inancın geldiğini belirterek, “İnanç, bir girişimcinin en temel kaynağıdır. Kendinize şu soruları sorun: Sıkıntılara karşı maddi ve manevi olarak ne kadar hazırsınız? Sizin bir fırtınada giden bir gemi olduğunuzu düşünün. Yelkenleriniz açık. Ne yaparsınız? Hangi önlemleri alırsınız?” ifadelerini kullandı.

Kırayoğlu, çevresel sorunlar, iklim problemleri ve doğaya verilen zararların göz önünde bulundurularak, genç girişimcilerin yeşil ekonomiyi destekleyen projeler geliştirmeleri için bir rehber hazırlandığına dikkat çekti. Hazırlanan bu rehberin 6 farklı dilde tüm ülkeler için planlandığını belirten Kırayoğlu, amacın genç işsizliğe ve Avrupa Birliği’nin iklimle ilgili çalışmalarına yardımcı olmak olduğunu ifade etti. Genç girişimcilerin artık iş planlamasını yeni nesil girişimcilik rehberine bağlı olarak geliştireceklerini sözlerine ekledi.mobil casino siteleri malatya araç kiralama istanbul erotik shop restbetgiris.co betpastakip.com restbet.com betpas.com restbettakip.com