Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
osmangazi belediyesi

Bursa’da Yeni Köprü Tamamlanmak Üzere, Trafik Sorunu Çözüme Kavuşuyor!

Bursa’da ulaşım problemine çözüm için yeni köprüler ile nefes alınması için çalışmalarda bulunan Büyükşehir Belediyesi hız kesmeden çalışmalarına devam ediyor.

Bursa’da Yeni Köprü Tamamlanmak Üzere, Trafik Sorunu Çözüme Kavuşuyor!

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından ulaşım problemine çözüm olması amacı ile yapılan yeni köprüler ile ulaşımın rahatlanması amaçlanıyor. Bursa’da Acemler-Yunuseli hattına yeni köprülerle nefes aldıracak yeni projeler özellikle iş saatlerinde rahatlamaya sebep olacak ve trafiğin sıkışmasına engel olacak. Bursa‘nın Acemler bölgesinden Yunuseli Fuat Kuşçuoğlu Caddesi‘ne yapılan köprü tamamlanırken, bağlantı yolu çalışmaları halen devam ediyor.

Yakın Doğu Çevre Yolu’nun Acemler ve Yunuseli bağlantı noktasına inşa edilen köprü sayesinde, Acemler yönünden gelen araçlar artık “Yakın Doğu Çevre Yolu’na girmeden” doğrudan Fuat Kuşçuoğlu Caddesi’ne bağlanabilecek. Bu köprü, Hürriyet ve Soğukkuyu bölgelerine dönmek isteyen sürücülere Fuat Kuşçuoğlu Caddesi üzerinden U dönüşü yapma imkanı sağlayarak trafik sorununu ortadan kaldıracak.

acemler hürriyet kavşağı yeni köprü
acemler hürriyet kavşağı yeni köprü

Ayrıca, Fuat Kuşçuoğlu Caddesi’nin 6. Fırın Sokak kesişimine ek bir köprü yapılarak “Acemler ve Doğu Yakın Çevre Yolu” arasında geçiş sağlanacak ve bölgedeki trafik sorunu tamamen çözüme kavuşacak. Köprü çalışmaları kapsamında, 3 açıklıklı ve 110 metre uzunluğunda bir ardgerme köprü ile tek açıklıklı ve 28 metre uzunluğunda bir köprü inşa edilmekte. Köprü çalışmalarının yanı sıra, yaklaşık 2 kilometrelik yol düzenlemesi tamamlanmış ve 2 kilometreden fazlası da hızla devam etmektedir.

acemlere trafik yoğunluğunu azaltacak yeni köprü
acemlere trafik yoğunluğunu azaltacak yeni köprü

Alinur Aktaş Çalışmaları İnceledi

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Yunuseli bölgesindeki köprü inşaat çalışmalarını yerinde inceledi.

Başkan Aktaş, ulaşım yatırımlarına Hürriyet ve Yunuseli bölgelerinde devam eden çalışmaları da ekleyerek, “Acemler’den Yunuseli’ne bağlantıyı sağlayan köprüyü tamamladık. Vatandaşlarımız, ‘köprü neden hâlâ kullanılmıyor’ gibi bir düşünce içinde olabilirler. Ancak, bu köprüyü en geç 10 gün içinde trafiğe açmayı planlıyoruz. Yunuseli bölgesindeki çalışmaları ise Ekim sonuna kadar tamamlamayı hedefliyoruz. Son 10-15 yıldır ciddi ulaşım sorunlarıyla karşı karşıya kalan hızla büyüyen Bursa’nın önünü açmak için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Bu projelerin birçoğunu yıl sonuna kadar tamamlayacağız. Bursa’ya hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

alinur aktaş acemlere yapılacak olan köprüyü inceledi
alinur aktaş acemlere yapılacak olan köprüyü inceledi