Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
yalova haber

Bursaspor’dan 2 Temmuz’da yeni bir kongre!

Bursaspor kulübü yönetimi bir kongre kararı daha aldı. Yönetim 16 Haziran’da istifa ediyor. İşte, tüm detaylar…

Bursaspor’dan 2 Temmuz’da yeni bir kongre!

Ömer Furkan Banaz önderliğindeki Bursaspor yönetimi, futbol dünyasını sarsacak devrim niteliğinde bir karara imza attı! Çoğunluk aranmaksızın yapılacak olan kongre tarihi olan 2 Temmuz, şimdiden tüm spor camiasını heyecanlandırmaya başladı. Bursaspor’un cesur başkanı ve yönetimi, kulübü daha ileriye taşımak için radikal bir adım atmaya hazırlanıyor.

Ancak sürpriz bununla da bitmiyor! Ömer Furkan Banaz ve ekibi, 16 Haziran tarihinde istifa edeceklerini açıkladı. Bu beklenmedik karar, taraftarları büyük bir merak içerisine sürüklerken, futbol dünyasında da büyük yankı uyandırdı. Bursaspor’un geleceğiyle ilgili önemli bir dönemeç noktası olan istifa, yönetimin kulübe olan bağlılığını ve kararlılığını bir kez daha gösteriyor.

Bursaspor Başkanı Ömer Furkan Banaz ve ekibinin alacağı bu radikal kararlar, kulübün sadece bir futbol takımı olmadığını kanıtlıyor. Cesaretleri ve vizyonlarıyla öne çıkan Banaz ve yönetimi, Bursaspor’u yeniden eski günlerine döndürme hedefiyle yola çıkıyor. Futbolseverler, bu çarpıcı gelişmelerle birlikte Bursa‘un yeni bir çağa adım atacağını heyecanla bekliyor.

Bursaspor'da Ömer Faruk Banaz rüzgarı esiyor
Bursaspor’da Ömer Faruk Banaz rüzgarı esiyor

Bursaspor’dan bir kongre kararı daha! Bursaspor kulübü tarafından yapılan açıklamaya göre 2 Temmuz tarihinde yeni bir kongre daha yapılacak. 10 Haziran 2023 tarihine kadar başkan adaylığı başvuruları devam ediyordu ama hiç kimse başkanlık için aday olmadı. Yönetim kurulu önemli bir karar daha aldı. İşte detaylar;

Kulübümüzün 17.06.2023 / 25.06.2023 tarihlerinde yapılacak Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nın, başvuru süresi içerisinde aday çıkmaması sebebiyle, kulübümüz tüzüğünün 18. Maddesi ve Dernekler Yönetmeliği’nin 14/2 maddesi gereğince;  Yönetim Kurulumuzca alınan karar doğrultusunda çoğunluk aranmaksızın 02 Temmuz 2023 tarihine ertelenmesine karar verilmiştir. Yine bu doğrultuda kulübümüzün menfaatlerini gözetmek adına yapılması gereken iş ve işlemlerden dolayı yönetim kurulumuzun istifasını 16 Haziran Cuma günü mesai sonunda divan kurulu başkanlığımıza iletilmesine karar verilmiştir.

Üyelerimize saygıyla duyurulur.

Bursaspor Kulübü Yönetim Kurulu

 

Kaynak: Haber Merkezi