Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
yıldırım belediyesi
osmangazi belediyesi

Bursaspor’un genç yeteneği Mustafa Genç’e iki maçlık men cezası!

TFF 2. Lig’in 14. haftasında oynanan Zonguldak Kömürspor maçında kırmızı kart gören Mustafa Genç, 2 resmi müsabakadan men cezası aldı..

Bursaspor’un genç yeteneği Mustafa Genç’e iki maçlık men cezası!

Bursaspor‘un genç yeteneği Mustafa Genç, TFF 2. Lig’in 14. haftasında Zonguldak Kömürspor ile oynanan maçta aldığı kırmızı kartın ardından PFDK’ya sevk edildi. 17 yaşındaki futbolcu ile ilgili Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından yapılan açıklamaya göre, Genç’in rakip takım sporcusuna yönelik ciddi faulü nedeniyle 2 resmi müsabakadan men cezasına çarptırıldığı belirtildi.

18 Kasım 2023 tarihinde gerçekleşen Bursaspor-Zonguldak Kömürspor karşılaşmasında yaşanan olayın ardından PFDK‘ya sevk edilen Mustafa Genç‘in aldığı men cezasıyla ilgili TFF’den yapılan açıklama şu şekilde: “Bursaspor Kulübü sporcusu Mustafa Genç’in, Zonguldak Kömürspor ile oynanan TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, rakip takım sporcusuna yönelik ciddi faulü nedeniyle 2 resmi müsabakadan men cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.”

mustafa genç bursaspor
mustafa genç bursaspor

Bu kararın, genç futbolcunun önümüzdeki iki resmi müsabakadan uzak kalmasına yol açması bekleniyor. Mustafa Genç’in cezası, sportmenliğe aykırı hareketleri ve disiplinsiz davranışları önleme amacını taşıyan PFDK tarafından verilen bir karar olarak dikkat çekiyor. Bursaspor’un genç yeteneklerinden biri olarak bilinen Genç’in, bu ceza sonrasında takımının gelecek mücadelelerindeki eksikliği, teknik heyetin planlamasında dikkate alınacak bir faktör olacaktır. Mustafa Genç’in, bu süreçte disiplinini gözden geçirmesi ve gelecekte benzer durumları önleyebilmesi için bu tür olaylardan ders çıkarması bekleniyor.mobil casino siteleri malatya araç kiralama istanbul erotik shop restbetgiris.co betpastakip.com restbet.com betpas.com restbettakip.com