Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Bursa’ya 5 yeni Kaymakam atandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzası ile yayınlanan kararnamede Bursa’da 5 ilçeye yeni kaymakam atandı. Türkiye genelinde ise 491 mülki idare amirinin görev yerlerinde değişiklik yapıldı.

Bursa’ya 5 yeni Kaymakam atandı

Resmi gazete de yeni yayınlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzası ile yayınlandı.

Açıklanan bilgilere göre 491 mülki idare amirinin görev yerlerinde değişikliğe gidilmiş oldu.

Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı olarak imzasını taşıyan son kararnamenin etkisiyle, Bursa’daki idari görevlerde değişikliklere gitti. Karacabey ilçesinin Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, artık Ankara Yenimahalle‘de görev yapacak; Orhangazi Kaymakamı Süleyman Özçakıcı ise İstanbul Esenler’e atanmış durumda. Yenişehir ilçesinin Kaymakamı Rahmi Köse, Antalya Konyaaltı’nda yeni görevine başlarken, Orhaneli ilçesinin Kaymakamı Mehmet Naim Akgül ise Kahramanmaraş Afşin’de hizmet edecek.

Bursa’da Vali Yardımcıları da rotasyon yaşadı. Mustafa Gündoğan artık Konya’da görevine devam ederken, Mustafa Özsoy’un yeni görev yeri Çanakkale oldu; burada Vali Yardımcısı olarak görev yapacak.

Resmi Gazete’de yayımlanan kararname kapsamında Nilüfer Kaymakamı Dr. Mustafa Özarslan‘ın yerine ise Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen getirildi. Ankara Yenimahalle ilçesine gönderilen Karacabey Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu‘nun yerine ise Yenimahalle Kaymakamı Türker Çağatay Halim atandı. Bursa’da boşalan üç ilçe kaymakamlığına ise Vali Yardımcıları getirildi.

Buna göre, Orhangazi ilçesine Edirne Vali Yardımcısı Zafer Karamehmetoğlu atanırken, Orhaneli ilçesine Kars Vali Yardımcısı Muhammed Furkan Tuna görevlendirildi. Yenişehir ilçesine ise Kütahya Vali Yardımcısı Mustafa Güney atanmış durumda.

Ülke genelinde toplamda 491 mülki idare amirinin görev yeri değişti ve bu değişikliklerin listesi Resmi Gazete’de yayımlandı. Listeye ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.