Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
osmangazi belediyesi

Cumhurbaşkanı devreye girdi, Hamas’la rehine müzakeresi yürütüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail-Hamas arasında ki yaşanan çatışma da rehineler için devreye girerek Hamas’ın elinde ki rehinelerin serbest bırakılması için diploması trafiğini sürdürüyor.

Cumhurbaşkanı devreye girdi, Hamas’la rehine müzakeresi yürütüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Hamasİsrail arasında yaşanan sıcak çarpışma da alınan rehineler için çalışmalar başlattı.

TRT Haber tarafından yapılan açıklamaya göre, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çatışmaların arttığı Filistin İsrail arasında ki barışın tesisi için diploması trafiği sürdürüyor. Türkiye, Hamas’ın elindeki sivil esirlerle ilgili müzakere yürütüyor” şeklinde açıklama yaptı.

ERDOĞAN’IN YOĞUN DİPLOMASI TRAFİĞİ

Rusya devlet başkanı başta olmak üzere, Ürdün kralı 2. Abdullah, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İsrail Başbakanı, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Bin Selman, Katar Emiri ve birçok ülke başkanı ile diploması trafiği yürüttü.

“HAZIRIZ”

Erdoğan, “Türkiye olarak tarafların talep etmesi hâlinde esir takası dâhil her türlü arabuluculuğa hazır olduğumuzu belirtmek isterim” şeklinde ifade eti.

hamas israilli anne ve iki çocuğunu serbest bıraktı
hamas israilli anne ve iki çocuğunu serbest bıraktı

ANNE VE 2 ÇOCUK BIRAKILDI

Hamas’ın askeri birliği olan İzzeddin el-Kassam Tugayları, bir Yahudi yerleşimci kadın ile 2 çocuğunu dün serbest bıraktı. Bu gelişme, Katar merkezli Al Jazeera kanalı tarafından duyuruldu ve serbest bırakılma anına ait görüntüler de paylaşıldı. Hamas’ın elindeki esirlerin tam sayısı kesin olarak bilinmemekle birlikte, tahminlere göre en az 150 kişinin İsrail tarafından kaçırıldığı belirtiliyor. Ancak, bu kişilerin ne kadarının sivil, ne kadarının askeri olduğu hakkında kesin bir bilgi mevcut değil.

Videonun ne zaman çekildiği belli değil. İsrail videoyu “tiyatro” olarak nitelendirdi. Çarşamba gecesi Al Jazeera’de yayınlanan görüntüler uzaktan çekilmiş, kimliği belirlenemeyen kadın ve çocuklar arkadan görülüyordu.