Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
yıldırım belediyesi
osmangazi belediyesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ziyaretinde Selman’a TOGG hediye etti

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman’a Türkiye’nin ilk yerli otomobil TOGG’u hediye etti. Bu anlamlı jestin ardından iki ülke arasında çeşitli alanlarda önemli anlaşmalar imzalandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ziyaretinde Selman’a TOGG hediye etti

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman’a Türkiye’nin ilk yerli otomobili TOGG’u hediye etti. Baş başa ve heyetler arası görüşmelerin gerçekleştiği Al Salam Sarayı’ndaki buluşmanın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Veliaht Prens Selman’a Pamukkale beyaz renkteki TOGG aracını hediye etti. İletişim Başkanlığı’nın aktardığı habere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Veliaht Prens Selman, Al Salam Sarayı’nın avlusunda bir süre Togg’u inceledi.

Ayrıca, Türkiye Cumhuriyeti ile Suudi Arabistan Krallığı arasında bir dizi önemli anlaşma imzalandı. Doğrudan yatırımın teşvik edilmesi, savunma sanayii, enerji, savunma ve iletişim alanlarında işbirliğini kapsayan anlaşmalar, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu ve Suudi Arabistan Yatırım Bakanı Khalid Al-Falih tarafından imzalandı. Aynı şekilde, iletişim, savunma ve enerji alanlarında işbirliğini güçlendirmek amacıyla Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Suudi Arabistan Medya Bakanı Salman bin Yusuf Al-Dawsari ile bir mutabakat zaptına imza attı. Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığı ile Suudi Arabistan Krallığı Savunma Bakanlığı arasında işbirliği anlaşması imzalanırken, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar ve Suudi Arabistan Enerji Bakanı Prens Abdulaziz bin Salman Al-Suud arasında enerji alanında bir mutabakat zaptı imzalandı.

İMZALANAN ANLAŞMALAR

Türkiye Cumhuriyeti ile Suudi Arabistan Krallığı arasında, doğrudan yatırım, savunma sanayii, enerji, savunma ve iletişim alanlarında önemli anlaşmalar imzalandı.

Türkiye Cumhuriyeti ile Suudi Arabistan Krallığı arasında Doğrudan Yatırımın Teşvik Edilmesi Alanında İşbirliğine İlişkin Mutabakat Zaptı, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu ile Suudi Arabistan Yatırım Bakanı Khalid Al-Falih tarafından imzalandı.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ile Suudi Arabistan Krallığı Enformasyon Bakanlığı Arasında İletişim Alanında İşbirliğine İlişkin Mutabakat Zaptı, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ile Suudi Arabistan Medya Bakanı Salman bin Yusuf Al-Dawsari tarafından imzalandı.

Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığı ile Suudi Arabistan Krallığı Savunma Bakanlığı Arasında İşbirliğine İlişkin Uygulama Planı, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ile Suudi Arabistan Savunma Bakanı Prens Halid bin Selman Al-Suud tarafından imzalandı.

Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Suudi Arabistan Krallığı Enerji Bakanlığı arasındaki Enerji Alanında Mutabakat Zaptı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar ile Suudi Arabistan Enerji Bakanı Prens Abdulaziz bin Salman Al-Suud tarafından imzalandı.

Baykar ile Suudi Arabistan Savunma Bakanlığı arasında İşbirliği Sözleşmesi imzalandı. Sözleşmede, Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar ve Suudi Arabistan Savunma Bakan Yardımcısı Halid Bin Hüseyin El Bayari’nin imzaları yer aldı.mobil casino siteleri malatya araç kiralama istanbul erotik shop restbetgiris.co betpastakip.com restbet.com betpas.com restbettakip.com