Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Demirtaş Mesire Alanı açıldı. Nasıl gidilir, Kaydırak ücreti ne kadar?

Uzun yıllardır atıl olan ve Demirtaş’ın en nadide alanlarından biri olan Demirtaş Mesire Alanı sonunda açıldı. Demirtaş Mesire Alanı kaydırak ile de Bursa’nın ve ülke gündeminde büyük yer edindi. İşte detaylar…

Demirtaş Mesire Alanı açıldı. Nasıl gidilir, Kaydırak ücreti ne kadar?

Bursa‘nın Demirtaş Mesire Alanı, yaklaşık 15 yıl boyunca atıl halde kaldıktan sonra Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edildi ve tekrar şehre kazandırıldı. Açılışının ardından, Demirtaş Mesire Alanı, Bursalılar tarafından büyük ilgi gördü. Sadece Pazar günü, yaklaşık 1500 araç alanı ziyaret etti ve burada 5 bin civarında vatandaş keyifli bir gün geçirdi. Ayrıca, 1100 kişi tubing pistinde suni kayak deneyimi yaşarken, 730 kişi de BURFAŞ tesislerinden faydalandı.

Demirtaş Mesire Alanı Kaydırak ücreti
Demirtaş Mesire Alanı Kaydırak ücreti

Demirtaş Mesire Alanı Kaydırak ücreti

En çok merak edilen konulardan biri de Demirtaş Mesire Alanı kaydırak ücreti olduğunu söyleyebiliriz. Kaydırak ücreti kişi başı 50 TL olarak belirlenmiştir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, kente 3 milyon metrekare yeni yeşil alan eklemeyi hedefleyerek Demirtaş Mesire Alanı’nı restore etti. Bu alan, yıllar önce hareketli günlerini yaşayan ancak son yıllarda bakımsızlık ve çevresindeki taş ocakları nedeniyle terk edilmiş bir halde bulunuyordu. Belediye tarafından alınan tahsisle birlikte 35 bin 200 metrekarelik alana kafeterya, büfe, çocuk oyun alanları, piknik alanları, oturma ve dinlenme alanları, otopark, tuvalet, yürüyüş yolları ve güvenlik binası eklenmiştir. Ayrıca, özel olarak tasarlanmış 150 ve 400 metre uzunluğundaki sert plastik zemin üzerinde yer alan 2 tubing pisti, suni kayak heyecanını yaşatmak için bölgeye eklenmiştir. Daha rahat bir erişim sağlamak amacıyla 5 kilometrelik yeni bir yol da inşa edilmiştir.

demirtaş mesire alanına nasıl gidilir
demirtaş mesire alanına nasıl gidilir

Demirtaş Mesire Alanına nasıl gidilir?

Demirtaş’ın baraj bölgesinde kalan bu mesire alanına toplam iki yol bulunuyor. Gidebilmek için ilk yol Demirtaş dolmuş duraklarının orda ki yoldan ilerleyerek rahat bir şekilde gidebilirsiniz. İkinci yol da yeni açılan ve Demirtaş viyadüğünü geçtikten sonra sağ tarafa doğru yönelmenizi belirten okları takip ederek gidebilirsiniz.

demirtaş mesire alanı piknik
demirtaş mesire alanı piknik

Demirtaş Mesire Alanı, özellikle hafta sonları Bursalıların ilgisini çekmektedir. Alanın tekrar halka açılması uzun süredir bekleniyordu ve özellikle Pazar günleri, birçok kişi Demirtaş’a akın etmektedir. Sadece Pazar günü, 1500’e yakın araç alanı ziyaret etmiş ve yaklaşık 5 bin kişi burada keyifli bir hafta sonu geçirmiştir.

demirtaş mesire alanı kaydırak
demirtaş mesire alanı kaydırak

Tubing pistlerinin önünde uzun kuyruklar oluşmuş ve 1100 kişi suni kayak deneyimi yaşamıştır. Aynı hafta sonunda BURFAŞ tesislerini 730 kişi ziyaret etmiştir. Bu yoğun ilgi, böyle bir alanın ihtiyacını göstermektedir. Önceden Demirtaş’ın bakımsız ve güvensiz bir alan olduğunu düşündükleri için gelmekten çekinen vatandaşlar, yapılan düzenlemeler için Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etmiştir.