Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

DGS Sınavı başladı, DGS Kaçta bitecek? Sınava geç kalanlar yine alınmadı!

Her yıl düzenlenen DGS sınavı, bu yıl da ÖSYM’nin açıkladığı sınav takvimine göre tarihinde düzenlendi. Sınav süresinde sınava yetişemeyen öğrenciler kural gereği sınava alnmadı.

DGS Sınavı başladı, DGS Kaçta bitecek? Sınava geç kalanlar yine alınmadı!

ÖSYM tarafından her yıl düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı (DGS) bu yıl da açıklanan tarihinde düzenleniyor. Sabah saatlerinde başlayan sınav yoğunluğu trafik de belirgin bir şekilde hissedildi. Birçok öğrenci saat 10 sınırına takılmamak için sınav merkezine ulaşmak için saatler öncesinde sınav yerine gitti.

Meslek Yüksekokullarından mezun olup, 4 yıllık fakültelere geçmek isteyen öğrenciler için düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı 81 il ve Lefkoşe’de başladı. Sınava son girişler saat 10:00’da olurken DGS sınavı saat 10:15’te başladı.

İçindekiler

DGS SINAVI KAÇTA BİTECEK?

Sınav saat 10:15’te başladı. Adaylar sınav süresince sözel ve sayısal yeteneklerini sergileyecekleri toplam 100 sorudan sorumlu olacaklar. Sınav süresi ise 135 dakika. DGS sınavı 12:30’da bitecek.

dgs sınavı kaçta bitecek
dgs sınavı kaçta bitecek

SINAVA YETİŞEMEDİ!

Bazı öğrenciler sınav saatini kaçırdığı için sorumlu personeller tarafından sınav binalarına alınmadı. Öğrenciler bu duruma itiraz ettiler fakat kurallar gereği sınav son giriş saati olan 10:00 vaktini geçen öğrenciler sınava alınmadı. Bursa Cumhuriyet Anadolu lisesinde sınava girecek olan 3 öğrencinin sınava geç kalması sebebi ile sınava girmek istediler fakat, sınav sorumluları öğrencileri vakit geçtiği için sınava almadı.