Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
yalova haber

Dilek Sabancı Eğitim Ödülleri sahiplerini buldu

Dilek Sabancı Eğitim Ödülleri sahiplerini buldu

Dilek Sabancı Eğitim Ödülleri sahiplerini buldu tüm detaylar haberimizin devamında…

Dilek Sabancı Eğitim Ödülleri sahiplerini buldu

2022-2023 eğitim-öğretim döneminin sonuna gelinmesiyle birlikte Dilek Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Mezuniyet töreninde okulu dereceyle bitiren ilk 3 öğrenci, Dilek Sabancı Eğitim Ödülleri kapsamında toplam 50 Cumhuriyet altınının sahibi oldu.

İstanbul (İGFA) – Sabancı Vakfı’nın başarılı öğrencileri desteklemek amacıyla 23 senedır sürdürdüğü “Dilek Sabancı Eğitim Ödülleri” sahiplerini buldu. Dilek Sabancı tarafından yaptırılan ve 1997 seneında eğitim-öğretime kazandırılan Dilek Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni derece ile bitiren ilk üç öğrenciye toplamda 50 Cumhuriyet altını verildi.

Dilek Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bu sene ödül kriterlerini sağlayan öğrenciler arasında okul birincisi Tezcan Hasan Terzi 25, ikincisi Dilara Aslan 15 ve üçüncüsü Nur Ayrı 10 Cumhuriyet altının ve başarı sertifikalarının sahibi oldu. 

Dilek Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden bu sene 145 öğrenci mezun olurken her sene olduğu gibi Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda en yüksek puanı alarak üniversiteye yerleşen üç öğrenciye lisans öğrenimleri süresince “Dilek Sabancı Başarı Bursu” verilecek.

Kaynak: IFGA