Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
yıldırım belediyesi
osmangazi belediyesi

Dolar günü yeni rekor ile tamamladı

Dolar günü yeni rekor ile tamamladı

Bugün doların Türk Lirası karşısında yeni bir rekor kırdı. Dolar/TL kuru, 20,81 seviyelerine kadar yükseldi. Bu yükseliş, doların Türk Lirası karşısında değer kazandığını ve TL’nin değer kaybettiğini göstermektedir.

1 Haziran 2023 dolar kuru
1 Haziran 2023 dolar kuru

Doların rekor kırması, ekonomik faktörler, para piyasalarındaki hareketlilik veya diğer etmenlere bağlı olarak gerçekleşmiş olabilir. Kabinenin belirsizliği, en büyük etkenlerden olarak gözüküyor. Ekonominin dümenine oturacak bakan merak ile bekleniyor. Bu bekleyiş dolar kurundan hareketliliğe sebep oluyor.

Dolar gün içerisinde çok hareketli saatler yaşadı. Günün ilk saatlerinde 20,76 seviyelerinde hareket ederken, sabahın erken saatlerinde yönü yukarı doğru dönmeye başladı.

1 Haziran dolar fiyatı
1 Haziran dolar fiyatı

Google Finans verilerine göre dolar kuru sürekli hareketli dakikalar geçirdi. Önceki kapanışın 20,7914 TL olduğu dolar kurunda, bugün ise dolar kuru serbest piyasa da daha yüksek rakamlara alıcı ve satıcı buluyor. Dolara karşı bireysel yatırımcıların yatırım aracı olarak isteğinin artması ve kabinenin halen belli olmaması doların yönünü belirlemesine engel oluyor. Piyasa da seçim sonrası oluşan belirsizliğin en büyük sebebi kabinenin belli olmaması olduğunu uzmanlar belirtiyor.mobil casino siteleri malatya araç kiralama istanbul erotik shop restbetgiris.co betpastakip.com restbet.com betpas.com restbettakip.com