Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Düğmenin Sıradanlıktan Sıyrılışı: Nazif’in Düğmeleri Sergisi İstanbul’da

Bursa Kent Müzesi’nde Etkileyici Sergi: Nazif’in Düğmeleri, İstanbul’da Sanatseverlerle Buluşuyor. Tenzile Güler’in Aile Hikayesinden Esinlenen Koleksiyonda 4000 Adet Farklı Düğme Sergileniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Liderlerin Bağışları da Sergide Yer Alıyor. Sergi, 3 Ay Boyunca Büyükçekmece’de Ziyaretçilere Açık Olacak.

Düğmenin Sıradanlıktan Sıyrılışı: Nazif’in Düğmeleri Sergisi İstanbul’da

Bursa Kent Müzesi, Bursa Büyükşehir Belediyesi Müzeler Şube Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde, Bursalılarla bir araya gelmeye devam eden etkileyici bir sergi olan “Nazif’in Düğmeleri”, 24. Uluslararası İstanbul Kültür ve Sanat Festivali kapsamında İstanbullu sanatseverlerle buluşuyor.

naifin düğmeleri sergisi istanbulda
naifin düğmeleri sergisi istanbulda

Sergi, Bursalı yazar ve koleksiyoner Tenzile Güler’in kendi aile hikayesini kaleme aldığı kitaptan ve aile yadigarı olan düğme koleksiyonundan esinlenerek hazırlanmıştı. Geçtiğimiz yıl Nisan ayında Bursa Kent Müzesi’nde ziyarete açılan sergi içinde metal, ahşap, deri, sedef, cam, kumaş gibi farklı malzemelerden yapılmış 4000 adet düğmenin yer aldığı zengin bir koleksiyonu barındırıyor. Şimdi ise İstanbul‘da da sanatseverlerle buluşma fırsatı buldu.

Sergi, Selanik‘ten Bursa’ya uzanan gerçek bir hayat hikayesinin ürünü olan koleksiyonun öyküsünü anlatıyor. Ayrıca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan ile dönemin siyasi parti liderlerinin bağışladığı düğmeler de sergide yer alıyor. Bu sayede düğmenin sıradan bir objeden çok daha fazlası olduğu, insan hayatındaki farklı anlamlara sahip olduğu vurgulanıyor.

naifin düğmeleri sergisi
naifin düğmeleri sergisi

Nazif’in Düğmeleri” Sergisi, 3 ay süreyle Büyükçekmece Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi İbrahim Çallı Sanat Galerisi‘nde ziyaretçilere açık olacak. Sanatseverler bu etkileyici koleksiyonu ve öyküsünü yakından keşfetmek için sergiyi ziyaret edebilirler.