Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
osmangazi belediyesi

e-Devlet Bilgileri Çalındı Mı? e-Devlet Verileri Sızdırıldı Mı?

Ülke gündemi tekrar bir hacker saldırısı ile çalkalanıyor. Kısa süre önce YSK verileri, ardından Yemek sepeti şimdi de e-Devlet sitesi hacklendi iddiaları gündemi meşgul ediyor. Detaylar haberimizde…

e-Devlet Bilgileri Çalındı Mı? e-Devlet Verileri Sızdırıldı Mı?

Tüm ülkeye ait kişilerin e-Devlet verilerinin çalındığı, s… paneli adlı bir site yer aldığı öğrenildi. 85 milyon vatandaşın TC, telefon numarası, adres bilgileri ve tapu bilgileri internet sitesinde yayınlanmış durumda.

Halk Tv tarafından açıklanan bilgiye göre TC kimlik numarası, telefon numarası, adres bilgileri sadece siteye üye olunarak rahat bir şekilde erişilebiliyor. Fakat tapu ve diğer özel bilgilere ise ücretli bir şekilde erişilebiliyor.

Sunucu Şule Aydın iddiaya göre, “S.. paneli adlı site de, Türkiye’de yaşayan herkesin TC kimlik bilgisi, telefon numarası, adres bilgileri, ücretsiz üyelik karşılığında kolayca bulunabiliyor. Tapu ve diğer bilgiler ücretli üyelik karşılığında bulunabiliyor. Siteye e-mailinizle üye olabiliyorsunuz. Çok ciddi güvenlik riski söz konusu” ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanının verileri dahi var!

Belirtilen internet sitesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘a ait özel verilerin dahi yer aldığı belirtiliyor. Birçok kişinin, siyasinin ve aklınıza gelebilecek tüm herkesin verileri içerdiği savunuluyor.

Siteye erişim engellendi!

Birçok kişinin verileri açık paylaşılması oldukça büyük risk içerirken, Halk Tv canlı yayınına katılan Siber Güvenlik Uzmanı Mustafa Sansar, bu verilerin her şey için kullanılabileceğini, sitenin biran önce erişime kapatılması gerektiğini dile getirdi.

85 milyon kişinin verileri çalındı
85 milyon kişinin verileri çalındı

İncelemelerimize göre ise siteye şuanda erişim bulunmuyor. 85 milyon kişinin verileri nasıl bu kadar kolay elde edildi, nasıl rahat bir şekilde böyle paylaşıldı, kısa süre içerisinde araştırılıp tüm yaptırımlar yapılacağı uzmanlar tarafından açıklandı.mobil casino siteleri malatya araç kiralama istanbul erotik shop restbetgiris.co betpastakip.com restbet.com betpas.com restbettakip.com