Ana Sayfa Eğitim 1 Temmuz 2022 137 Görüntüleme

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Uzmanlarından Özge Şengül Aydın’dan Bulgaristan’da okumak isteyen öğrencilere eğitim hayatlarını kolaylaştıracak tavsiyeler:

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Uzmanlarından Özge Şengül Aydın’dan Bulgaristan’da okumak isteyen öğrencilere eğitim hayatlarını kolaylaştıracak tavsiyeler:

 

Birçok öğrencinin hayali yurt dışında okumaktır. Öğrenciler yurt dışında eğitim alırken sağlam bir kariyer  elde edebilmeyi hedeflemektedir. Kişisel gelişim süreci içerisinde tam donanımlı pozitif ivme kazanabilecekleri teknolojik gelişmeleri ve Çağdaş yöntemleri modern bir sistem dahilinde öğrenmeyi hedeflemektedir. Eğitim süreci içerisinde yeteneklerini ve mesleklerini aradıkları ve arzuladıkları şekilde gerçekleştirebilmek için hayallerine her gün bir adım daha yaklaşmak istemektedir. Bunu gerçekleştirmek için her türlü desteği almak araştırmak öğrenciler için doğru bir yol oluşturmaktadır diyerek Bu alanda açıklamalar ve tavsiyelerde bulunuyor. Özge Şengül Aydın aileler ve öğrenciler açısından yurt dışında öğrenim görmenin avantajlarını açıkladı.

 

Avrupa Standartlarında Eğitim

 

Bulgaristan da üniversite okumak bu ülkenin Avrupa ülkesi olması nedeniyle öğrenciler açıcından çok cazip seçeneklerden biridir. Bu ülke eğitim standartlarında genellikle çağı yakalama konusunda değişik bir politika belirlemektedir. Yurt dışı eğitim sisteminde Bulgaristan üniversitelerinin akademik çalışma aşamasında takip ettiği yöntemler öğrencilerin avantajına olmaktadır. Birçok üniversite seçeneği içerisinde bulunan Pleven Tıp Üniversitesi, Sofya Tıp Üniversitesi, Varna Tıp Üniversitesi, Teknik Üniversite akademik çalışma aşamasında değerlendirilmesi muhtemel seçeneklerden olmaktadır.

Gerçek bir eğitim sistemi oluşturan ve desteğini her zaman öğrencileri üzerinden çekmeyen Bulgaristan Üniversitesi Eğitim politikaları aşamasında da önemli bir yol kat etmektedir. Her bölümü kendine özgü çalışmaları sayesinde yeni bir ortam oluşturan öğrencilere sadece belirli bir alan çerçevesinde değil bilim ve teknolojik alanda gelişimine katkı sağlayan bir anlayış tarzına sahiptir.

Yurt dışı eğitim sisteminde yer alan Bulgaristan üniversiteleri tamamlayıcı eğitim sistemi konusunda da öğrencilerin branş seçiminde bilim dallarında çağı yakalama konusunda yeni bir perspektif oluşturmasını sağlamaktadır diyerek öğrencileri bilgilendiren Özge Şengül Aydın yurtdışı eğitim sisteminin avantajlarını dile getirdi.

 

Mavi Diploma ile Bilimin Sınırsız Evrenine Kapı Aralayın

 

 

Yurt dışı eğitim sisteminde farklı bir avantaj sağlayan Bulgaristan Üniversitesi mavi diploma avantajı oluşturarak 50’den fazla Avrupa ülkesinde mesleki kariyer oluşumu aşamasında avantaj sağlamaktadır. mavi diploma Sadece Avrupa ülkeleri ile sınırlı kalmayıp ülkemizde YÖK’ün denklik olarak kabul ettiği üniversite bölümlerinde geçerliliğini korumaktadır.

 

Çok Dilli Eğitimin Avantajlarıyla İş Hayatına 1-0 Önde Başlayın

 

Dil konusunda çeşitliliğin artmış olması çok dilli eğitim sisteminin içerisinde ana dili seviyesinde dil öğrenimi ortaya çıkarmış olması Bulgaristan üniversitelerini daha avantajlı hale getirmektedir. Sağlıklı bir öğrenmenin garantili çözümlerin çözüm odaklı yabancı dil öğreniminin kültür benzerliklerinin bir arada oluşması öğrencilerin modern çağı yakalamasını sağlamaktadır.

Öğrenciler eğitim sistemleri sayesinde öğrenim süreci sonrasında birden fazla yabancı dili ana dili seviyesinde konuşma anlama yazma seviyelerini yakalamaktadır. Küresel olarak gelişen dünyanın doğru bir mesleki seçim oluşumunu sağlayabilmek için yabancı dil avantajları her zaman öğrencilerin kariyerine önemli etki yaratmaktadır.

 

Okurken Dünyayı Gezin

 

Avrupa ülkelerinden olan Bulgaristan öğrencilerine değişik ufuklar açmaktadır. Sağlamış olduğu yabancı dil öğrenimi sayesinde özgürleşen eğitim seviyesinin yüksek olduğu avantajların özgüveni tetiklediği öğrenim sistemi hayalleri daha çabuk gerçekleşmesini sağlamaktadır. Öğrencilerin kazanmış olduğu özgüven sayesinde dünyayı gezme planları sayesinde bunu daha çabuk gerçekleşebileceğini göreceklerdir.

 

Hayalleriniz Çok da Uzakta Değil

 

 

Öğrenirken eğlenmek eğlence sayesinde kariyerini daha yüksek basamaklara taşımak imkanı Bulgaristan eğitim sistemi sayesinde sağlanmaktadır. Öğrencilerin daha fazla öğrenme isteklerini arttığı eğitim sürecinin değişik uygulamalarla tam donanımlı ve dünyayı gezdirecek şekilde hayatlarında yeni bir avantaj sağlamış olması daha farklı deneyimleri elde etmesine neden olacaktır.

 

Ucuz Eğitim

 

Ülkemizde yer alan özel üniversitelerin eğitim giderleri ile Bulgaristan üniversiteleri eğitim giderleri karşılaştırıldığında arasında çok yüksek bir farklılık olduğu görülecektir. Bu nedenle bahsedilen maliyetlerin öğrenciler açısından mağduriyet oluşturmaması için Bulgaristan üniversiteleri değişik bir seçenek oluşturmaktadır.

 

Uzman Rehberliğinde Doğru Zamanda Doğru Yerde

 

 

Yurt dışı eğitim sisteminde ortaya çıkan engelleri en başta tespit etmek Daha sonrasında hayal kırıklığı yaşamamak öğrenciler için farklı bir avantaj olarak karşısına çıkmaktadır. Alanında uzmanlaşmış psikolojik ve eğitim rehberliği konusunda rahatlık sağlayan Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı öğrencilerin gitmek istediği üniversiteleri detaylı olarak açıklamaktadır. Ülkelerin ve üniversitelerin sağlamış olduğu avantajlar öğrencilerin kariyerine yönelik yapmış olduğu çalışmalar ve bu çalışmalara yönelik yeni stratejiler sayesinde hatalar ve mağduriyetler en aza indirilerek gerekli rehberlik sağlanmaktadır.

 

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

Okullar ne zaman açıklanacak ?

Okullar ne zaman açıklanacak ?