Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
osmangazi belediyesi

Erdoğan, Meclis’te yemin etti… Mazbatasını Bahçeli’den aldı! Gözler Yeni Kabine’de

Erdoğan, Meclis’te yemin etti… Mazbatasını Bahçeli’den aldı! Gözler Yeni Kabine’de

13. Cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci turun ardından sona erdi ve kesin sonuçlara göre Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti’nin 13. Cumhurbaşkanı oldu. Mazbatasını Bahçeliden aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mazbatasını MHP lideri Bahçeli'den aldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mazbatasını MHP lideri Bahçeli’den aldı.

28. Yasama Dönemi başlangıcı dün gerçekleşen yemin töreni ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gerçekleşti. Meclis’in geçici başkanlığını mecliste en yanlış üyesi olan MHP lideri Devlet Bahçeli tarafından yapıldı.

13. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Genel Kurulu’nda yemin etti ve mazbatasını MHP genel başkanı Devlet Bahçeli tarafından taktim edildi. Yemin törenin ardından Anıtkabir’i ziyaret etti. Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Önümüzdeki 5 yıl boyunca Türkiye Yüzyılı vizyonumuzu hayata geçirmek için canla başla çalışmayı sürdüreceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Yemini

13. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Mecliste Cumhurbaşkanlığı yemini etti, yemin ise şu şekilde:

“Cumhurbaşkanı sıfatıyla, Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma, Anayasaya, hukukun üstünlüğüne, demokrasiye, Atatürk ilke ve inkılaplarına ve laik Cumhuriyet ilkesine bağlı kalacağıma, milletin huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerinden yararlanması ülküsünden ayrılmayacağıma, Türkiye Cumhuriyetinin şan ve şerefini korumak, yüceltmek ve üzerime aldığım görevi tarafsızlıkla yerine getirmek için bütün gücümle çalışacağıma Büyük Türk Milleti ve tarih huzurunda, namusum ve şerefim üzerine and içerim.”

Erdoğan’ın ailesi Locadan izledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yemin törenine aile bireyleri de katıldı. Katılımcılar arasında eşi Emine Erdoğan, oğlu Bilal Erdoğan ve eşi, kızları Esra Albayrak ve Sümeyye Erdoğan Bayraktar, damatları Selçuk Bayraktar da yer aldı. Damat eski Ekonomi bakanı Berat Albayrak yokluğu gözlerden kaçmadı. Ahmet Burak Erdoğan yine gözler önüne çıkmadı, medya da pek yer almayan Ahmet Burak yemin töreninde de yer almadı.

Erdoğan'ın ailesi locadan takip etti
Erdoğan’ın ailesi locadan takip etti

 mobil casino siteleri malatya araç kiralama istanbul erotik shop restbetgiris.co betpastakip.com restbet.com betpas.com restbettakip.com