Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
yalova haber

Eski Twitter’e yeni gelecek özellikler açıklandı

Twitter’in yeni sahibi Elon Musk, sitenin ismini değiştirerek X.com olarak güncellemişti. Sistemde birçok değişiklik yapmaya şimdiden başlandı. İlk yapılacak güncelleme ise kullanıcılar sesli ve görüntülü olarak arama yapabilecek.

Eski Twitter’e yeni gelecek özellikler açıklandı

Elon Musk’ın Twitter’i satın alması ve platformun ismini X.com olarak değiştirmesi, büyük bir değişim rüzgarını getirdi. Yeniliklerin başlamasıyla birlikte, ilk büyük güncelleme kullanıcılara sesli ve görüntülü arama yapma yeteneği sunacak.

Daily Mail’in raporuna göre, bu özellik Apple’ın iOS ve Google’ın Android işletim sistemlerinin yanı sıra Mac ve kişisel bilgisayarlarda da mevcut olacak. Elon Musk, bu hizmetin kullanılabilmesi için telefon numarasına ihtiyaç duyulmayacağını vurguladı.

Ancak, Musk henüz bu özelliğin ne zaman aktif hale geleceği hakkında bir tarih belirtmedi.

Siber güvenlik uzmanları, özellikle Elon Musk’ın doğrudan mesajlaşma dışında platformun her alanında “engelleme” işlevini kaldırmayı düşündüğünü ima etmesinin ardından, yeni özelliğin uygulanması durumunda güvenlik konularına ilişkin endişelerini dile getirdi. Kullanıcıların gizlilik ve güvenlik konularında daha fazla bilgiye ihtiyaç duyacağı açıktır ve bu konuda dikkatli bir şekilde ilerlenmelidir.