Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Eskişehir Kentpark Plajı Nerede, Nasıl Gidilir ve Giriş Ücretleri Ne Kadar?

Eskişehir’in en güzel ve yaz aylarının vazgeçilmezleri arasına giren Kent Park Plajı yapay olsa dahi doğal bir havası ile ilgiyi üzerine toplamaya devam ediyor. Birçok Eskişehirli Kent Park plajı nerede, nasıl gidilir ve giriş ücretleri ne kadar araştırıyor. İşte tüm detaylar…

Eskişehir Kentpark Plajı Nerede, Nasıl Gidilir ve Giriş Ücretleri Ne Kadar?

Eskişehir’in en güzel yaz tatilinde gidilebilecek olan mekanları arasında yer alan Kent Plajı, halk tarafından büyük ilgi görüyor. Bu nedenle birçok Eskişehir vatandaşı Kent Park plajı nerede, nasıl gidilir ve Kent Park plajı giriş ücretleri ne kadar sorusunun cevabını arıyor. İşte tüm soruların cevapları…

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi‘nin popüler ve ilgi çeken yapay plajı, 2023 yaz sezonunda da ziyaretçilerine hizmet vermeye devam ediyor. Bu yıl plajda gerçekleştirilen yenilikler arasında, yaz sporlarından plaj voleybolunun da Eskişehir’in yapay plajına taşınması bulunuyor. Misafirlerin ücretsiz olarak yararlandığı plaj voleybol sahası büyük ilgi görüyor. Renkli ve heyecanlı maçlara sahne olan plaj voleybolunda oyuncular, maç sonrasında serin sulara girerek yorgunluklarını atma imkanı buluyorlar.

eskişehir kent park plajı giriş ücreti
eskişehir kent park plajı giriş ücreti

Plajı ziyaret eden misafirler, “Eskişehir’de böyle bir tesisin bulunması gerçekten büyük bir şans. Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’e bize bu fırsatı sunması için çok teşekkür ederiz. Plaj çok güzel, daha önce görmeyenler mutlaka gelip bu harika deneyimi yaşamalılar” şeklinde konuştular.

eskişehir belediyesi kent park plajı
eskişehir belediyesi kent park plajı

Kentpark’ta bulunan yapay plaj, 350 metre uzunluğuyla ve olimpik havuzuyla sıcak yaz günlerinin vazgeçilmez adresi haline gelirken, sıcaktan bunalan ziyaretçilere deniz havası yaşatıyor. Plajda cankurtaranlar da boğulma vakalarına karşı görev yapıyor.

ESKİŞEHİR KENTPARK PLAJI AÇILIŞ KAPANIŞ SAATLERİ

Kentpark Plajı, haftanın 7 günü 10.00-18.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Belirtilen saatler arasında Eskişehir‘in ilk yapay plajına gidebilir ve dilediğiniz gibi eğlenebilirsiniz.

Kentpark, Yeni Otogar ile Gökmeydan Mahallesi arasında yaklaşık 300 bin metrekarelik bir alanda konumlanmıştır. Plajda 15 adet soyunma kabini, 150 adet şezlong, WC, duş ve cankurtaran kulesi bulunmaktadır. Plajın ortasında ise olimpik yüzme havuzu yer almaktadır ve bu havuzda 6-17 yaş arası çocuklara yüzme eğitimleri verilmektedir. Ayrıca plajda aileler için ayrılmış bir bölüm de bulunmaktadır.

eskişehir yapay plaj kent park
eskişehir yapay plaj kent park

Kentpark’ta yapay plajın yanı sıra açık yüzme havuzları, restoran ve kafeler, hediyelik eşya satışı yapılan büfeler ve bir pony at çiftliği gibi diğer alanlar da mevcuttur. Ayrıca parkın içerisinde büyük bir yapay gölet bulunmaktadır. Gölet, Porsuk Çayı ile bağlantılı olup ördekler, kuğular ve balıkların yaşadığı bir ortam sunmaktadır. Göletin kıyısında yer alan bistro ise özellikle kahvaltılar için tercih edilen bir mekandır.

eskişehir kent park plajı havuzu
eskişehir kent park plajı havuzu

Kentpark’ta bulunan at çiftliği, uzmanlar eşliğinde güvenli bir şekilde at binme imkanı sunmaktadır. Burada bireysel veya grup hobi binişleri, okul ve kreş etkinlikleri düzenlenmekte ve yaz döneminde fayton turları ve düğünler için fayton kiralama gibi faaliyetler gerçekleştirilmektedir.

ESKİŞEHİR KENT PLAJI GİRİŞ ÜCRETİ NE KADAR?

0 ile 6 yaş arası ücretsiz

6 yaş üzeri 125 TL ( Fiyalara Şemşiye Şezlong ücreti dahildir)

Olimpik Havuz Ücreti 150 TL

Not: Fiyatlar 2023 yılı Temmuz ayına aittir.

eskişehir kent park plajı nasıl gidilir
eskişehir kent park plajı nasıl gidilir

Kentpark Plajı, Haziran ayından itibaren haftanın 7 günü 10.00-18.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Giriş ücreti ise 0-6 yaş arası çocuklar için ücretsiz, 6 yaş üzeri ziyaretçiler için ise 125 TL’dir. Ayrıca olimpik havuz giriş ücreti ise 150 TL’dir. Plajın iletişim bilgileri ise şu şekildedir:

Telefon: (0222) 211 55 00

Kentpark Plajı’na ulaşım için özel araçlarla, hızlı trenle veya şehirler arası otobüslerle gidebilirsiniz. Plaj, Porsuk Çayı kenarında, Eskişehir Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin karşısında bulunmaktadır. Kentpark’a özel araçla gidiyorsanız merkezden yaklaşık 15 dakikada ulaşabilirsiniz. Ayrıca tramvayla da ulaşım sağlanabilir.

eskişehir kent park plajı yapay havuz
eskişehir kent park plajı yapay havuz

ESKİŞEHİR KENT PLAJINA NASIL GİDİLİR?

Eskişehir Yapay Plaj Kent Park, Porsuk Çayı’nın kenarında yer alan bir yerdir. Eskişehir Şehirler arası otobüs terminalinin karşısında yer almaktadır. Yeni Otogar ile Gökmeydan Mahallesinin arasında yer almaktadrı. Hususi araç ile gidecekseniz aşağıdaki google maps haritasını kullanabilirsiniz. Hızlı tren ve şehirler arası otobüs ile ulaşmak mümkündür

Kentpark Plajı, Eskişehir’de gezilecek yerler arasında önemli bir noktadır. Kentpark’ı ziyaret edenler, aynı zamanda Eskişehir’de bulunan diğer turistik yerleri de gezebilirler.

eskişehir kent park plajı
eskişehir kent park plajı