Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Gazze’de yıkım her saat büyüyor! İsrail ve Gazze Şeridi’nde neler oluyor?

7 Ekim 2023 tarihinde başlayan Gazze saldırısı ile İsrail bozguna uğrayarak büyük zayiat verdi. Savaşın 4. gününde İsrail’in saldırıları artıyor. Gazze’de yıkım şiddetlenerek artıyor.

Gazze’de yıkım her saat büyüyor! İsrail ve Gazze Şeridi’nde neler oluyor?

Gazze ve İsrail arasında yaşanan gerilim her saat artıyor. Bu yangın her an büyüyebilir. Bunu en mümkün olduğunca belirli bir bölge de sınırlandırmak ve Dünya’ya yayılmasını önlemek gerekiyor.

Gazze ve İsrail arasında ki bu durumun biran önce bitmesi ve uzlaşmanın gerçekleşmesi gerekiyor. Amerika savaş malzemesi, askeri malzeme ve savaş gemilerini İsrail‘e gönderiyor. Savaşın büyümesinden ise bitirilmesi ve uzlaşmanın biran önce sağlanması gerekiyor.

gazze şeridinde neler oluyor
gazze şeridinde neler oluyor

İSRAİL VE GAZZE ŞERİDİNDE NELER OLUYOR?

Eğer Amerika, savaşa destek verir ise İran’da savaşa müdahil olabilir. İsrail’in Gazze kentine yaptığı saldırıların boyutu her saniye üstüne koyarak gidiyor.

İş bu şekilde ilerler ise daha da büyük yaralar açılabilir, bu olayın Gazze ile sınırlandırılıp görüşmelere başlanması ve gerekli görüşmelerin yapılması gerekiyor.

Gazze de şuanda insanlar kapana sıkışmış gibi korku ile bekliyor. İnsanı yardıma ihtiyacı olan Gazze halkının elektrik, su ve diğer hizmetleri tamamen kesilmiş durumda.

israil gazzeyi bombalıyor
israil gazzeyi bombalıyor

AMERİKAN ASKERİ GAZZE ŞERİDİNE AYAK BASACAK MI?

Washington müttefikini yalnız bırakmak istemiyor fakat Afganistan’da yaşadığı sıkıntıları yaşamayı göze almıyor. Amerika’nın ulusal güvenlik çıkarları için askerlerinin karaya ayak basmayacağını dile getirdi. Ancak Amerika’nın İsrail’i yalnız bırakacağı anlamına gelmiyor. Beyaz Saray’dan yapılan açıklamaya göre ilerleyen günlerde daha fazla destek açıklayacaklarını belirtti.

İlerleyen günlerde Amerika askerleri karaya ayak basacak mı bilinmiyor, fakat Hizbullah savaşa katılmaması için USS Gerald R Ford uçak gemisi, bir füze kruvazörü ve dört füze imha gemisi gönderildiği düşünülüyor.

Filistin ile İsrail arasında bir anlaşmak gerçekleşecek mi şuanda bir bilgi bulunmuyor. İlerleyen günlerde bu konu hakkında daha net bilgi edineceğiz.