Ana Sayfa Asayiş 71 bin güvenlik görevlisi ile operasyon

71 bin güvenlik görevlisi ile operasyon

1492
0
Paylaş

Türkiye genelinde yapılan 12 bin 965 ekipte toplamda 71 bin 513 görevliyle operasyon yapılıyor. Operasyon dahilinde 6 bin 283 yerde kontrol noktası oluşturuldu ve ” Türkiye Güven Huzur – 6 ” operasyonu yapılıyor.

Aranan şahıslar ilk hedef

Uzun süredir aranıp  da bir türlü bulunamayan kişilerin bulunması için harekete geçen ekipler İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatı üzerine harekete geçtiler. Aranan kişilerin ve araçların bulunması, suç işleyecek olanlar varsa önlemleri görerek vazgeçmesi, huzur ve güveni tekrardan ülke genelde sağlamak amacıyla 81 ilde eş zamanlı olarak polis, jandarma ve sahil güvenlik ekiplerinin ortak çalışması ile operasyon yapılıyor. Operasyonda her türlü suç unsuru ve şüpheli kişiler aranıyor. Operasyona katılan diğer ekipler ise terörle mücadele, çevik kuvvet, kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele, özel harekat, trafik, uyuşturucu ile mücadele birimleri, deniz ve hava unsurları ile Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı olarak bildirildi.

Hangi birimden ne kadar personel var ? 

Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı 12 bin 965 ekipte görevli 44 bin 694 Emniyet, 26 bin 342 Jandarma ve 495 Sahil Güvenlik personeli olmak üzere toplam 71 bin 531 personel ile 341 tane de dedektör olarak eğitim almış olan köpek bulunuyor.

6 bin nokta tespit edildi

Ülke genelinde kritik olarak görülen yerler belirlendi ve toplamda 6.238 noktada görevliler kontrol noktası oluşturdu ve burada şüpheli kimi gördüyse arama yapıyor, şüpheli araçlar ve kimlik plaka sorgulama gibi GBT sorgulama gibi işlemler yapılıyor. Güvenlik noktalarında yaşananlar an ve an merkeze bildirilerek operasyondan tüm yetkililer de haberdar oluyor.

Paylaş