Ana Sayfa Genel 828 tane asker etkilendi

828 tane asker etkilendi

1433
0
Paylaş

Sağlık Bakanlığı, Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugayı Komutanlığında 828 tane askerin enfeksiyondan etkilendiğini  1 tane askerin hayatını kaybederek şehit olduğunu ve 59 tane askerin de hastanede yatarak tedavi gördüğünü açıkladı.

3 Gündür sürüyor

3 gündür enfeksiyondan etkilenen asker sayısı artmakta ve en sonunda Sağlık Bakanlığı harekete geçerek hazırladığı 10 kişilik ekiple bu sorunu çözecek. Hazırladığı 10 kişilik ekip içerisinde Biri profesör olmak üzere 2 mikrobiyoloji uzmanı, 1 Mikrobiyoloji Doçenti uzman, 5 Epidemyoloji uzmanı ve 2 Enfeksion Hastalıkları Uzmanı bulunuyor ki bu kişiler özel bir uçakla çoktan Manisa iline varıp araştırmalarına başladılar. Manisa Kamu Hastaneleri de daha fazla enfeksiyon kapan olursa diye 20 kişilik uzman ekipler hazırlayarak her ihtimale karşı bekliyorlar.

1 ŞEHİT Var

59 tane asker hastanede yatarak tedavi görürken 1 asker ise yoğun bakıma alındı ancak durumu kritik olmadığı belirtildi. 1 asker ise Merkez Efendi Devlet Hastanesine saat 01.40 gibi geldi ve hemen müdahalesi yapılmasına rağmen maalesef ki kurtarılamadı. Vefat eden asker İzmir Adli Tıp Kurumuna otopsi yapılması için gönderildi. Cenazesi ise  annesi tarafından otopsi raporundan sonra törenle teslim alındı.

Babası da 2 yıl önce vefat etti

Şehidin babası ise 2 yıl önce pankreas ile ilgili olan bir sorundan dolayı hayatını kaybetmişti. Annesi oğlunu da kaybedince gözyaşlarına hakim olamadı.

Paylaş